TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowe kryteria i formularz zgłaszania incydentów u przedsiębiorców telekomunikacyjnych

 
W dniu 27 września 2018 r. weszły w życie:
• rozporządzenie w sprawie kryteriów uznania naruszenia bezpieczeństwa lub integralności sieci lub usług telekomunikacyjnych za naruszenie o istotnym wpływie na funkcjonowanie sieci lub usług (Dz. U. poz. 1830)
• rozporządzenie w sprawie wzoru formularza do przekazywania informacji o naruszeniu bezpieczeństwa lub integralności sieci lub usług telekomunikacyjnych, które miało istotny wpływ na funkcjonowanie sieci lub usług (Dz. U. poz. 1831)
Pierwsze z wymienionych rozporządzeń będzie wykorzystywane przez przedsiębiorców przy realizacji obowiązku, jaki nakłada na nich art. 175a ust. 1 Pt. W oparciu o kryteria określone w tym rozporządzeniu, przedsiębiorcy telekomunikacyjni będą identyfikowali naruszenia bezpieczeństwa lub integralności sieci lub usług jako naruszenia o istotnym wpływie na funkcjonowanie sieci lub usług telekomunikacyjnych.
Drugie z wymienionych rozporządzeń określa nowy wzór formularza, który będzie wykorzystywany przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych do przekazywania Prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej informacji o naruszeniu bezpieczeństwa lub integralności sieci lub usług telekomunikacyjnych, które miało istotny wpływ na funkcjonowanie sieci lub usług, o podjętych działaniach zapobiegawczych i środkach naprawczych oraz o podjętych przez przedsiębiorcę działaniach, o których mowa w art. 175 i art. 175c Prawa telekomunikacyjnego.

Michal.Koch
Michal.Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...