TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Netflix – zmiana. Koniec z użyczaniem konta

Netflix poinformował, że definitywnie kończy z nieograniczonym współdzieleniem kont z osobami spoza danego gospodarstwa domowego. Dlatego wysyła to użytkowników w Polsce specjalną wiadomość zawierającą informacje dotyczące tej zmiany.

Już od dłuższego czasu Netflix szuka sposobów, na zakończenie użyczania konta osobom spoza gospodarstwa domowego. Oczywiście chodzi o straty finansowe, jakie z tego tytułu Netflix ponosi. Korzystający z czyjegoś konta nie wnoszą dodatkowych opłat.

Dlatego Netflix rozsyła wiadomość do użytkowników, w której przypomina, że jedno kontro przeznaczone jest do użytku w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Mogą z niego korzystać wszystkie osoby, które mieszkają w danym gospodarstwie domowym. Możliwość tę także będą poza domem czy na urlopie. Mogą też korzystać z funkcji takich jak „Przenieś profil” oraz „Zarządzaj dostępem i urządzeniami”.

Współdzielenie konta na Netflixie jest płatne

W przypadku, gdy użytkownicy udostępniają konto innym osobom, powinni to zgłosić i wnosić opłatę za współdzielenie konta w wysokości 9,99 zł miesięcznie. Osoba taka może również przenieść profil do opłacanego przez siebie abonamentu.

W ramach przeciwdziałania nielegalnym praktykom Netflix wyłączył również opcję „Dodanie dodatkowego użytkownika” użytkownikom korzystającym z płatności za pośrednictwem partnera. Jest ona niedostępna również dla korzystających z planu podstawowego za 29 zł miesięcznie. Z opcji korzystać mogą użytkownicy planu standardowego za 43 zł za miesiąc i premium – 60 zł za miesiąc.

Źródło: about.netflix.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...