TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zmiana terminu naboru do FERC

Centrum Projektów Polska Cyfrowa ogłosiło swoje decyzje w sprawie terminów uruchomienia naborów do projektów finansowanych z FERC i KPO. O zmianę terminów postulowały izby zrzeszające branżę telekomunikacyjną.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa odpowiadając na postulaty izb, które zrzeszają branżę telekomunikacyjną, postanowiło podjąć decyzję o przesunięciu terminu składania wniosków dla działania 1.1 Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego internetu szerokopasmowego realizowanego w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy. Termin zostaje przesunięty o miesiąc.

W związku z tym nabór zostanie uruchomiony 1 sierpnia 2023 r. i potrwa do 31 sierpnia 2023 r. do godziny 16:59.

Termin KPO bez zmian

Jednocześnie pojawiła się odpowiedź Centrum Projektów Polska Cyfrowa na podobne wnioski dotyczące zmiany terminu dla Inwestycji C1.1.1 Zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego internetu na obszarach białych plam realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

W tym wypadku CPPC postanowiło utrzymać poprzednim termin. Oznacza to uruchomienie naboru 4 lipca 2023 roku. Nabór będzie trwał to 4 sierpnia 2023 r. do godziny 16:59.

CPPC tłumaczy swoją decyzję krótkim terminem obowiązującym na realizacje inwestycji objętych konkursem. Upływa on 30 czerwca 2026 roku.

Źródło: gov.pl

Czytaj również o zmianach w dokumentacji FERC i KPO:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze