TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zmiana miejsca nadajników internetu w Radomiu

Nadajniki internetu zainstalowane były na nieistniejącym kominie byłej elektrociepłowni przy ul. Energetyków w Radomiu. Teraz znalazły się na dachu budynku Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu przy ul. Aleksandrowicza.

Montaż urządzeń stacji bazowej miejskiej sieci internetowej w nowym miejscu został zakończony. Sieć działa w ramach projektu „Bezpłatny Internet dla mieszkańców Radomia zagrożonych wykluczeniem cyfrowym”.

– Dzięki porozumieniu zawartemu z zarządem szpitala w sprawie bezpłatnego użyczenia części powierzchni dachu, można było przywrócić zasięg sieci oraz dostęp do Internetu uczestniczącym w projekcie gospodarstwom domowym znajdującym się w północnych dzielnicach Radomia. Poprawny zasięg uzyskali mieszkańcy Józefowa, Michałowa, Firleja, Gołębiowa, Wólki Klwateckiej oraz osiedli przy ul. Mroza i Marii Gajl – podaje biuro prasowe UM Radom.

W Radomiu sieć LTE działa od 2013 roku. Powstała w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Z sieci korzysta około 700 gospodarstw domowych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Także osoby z niepełnosprawnościami.

Projekt finansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a jego wartość to 9 mln zł.

Źródło: cozadzien.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...