Zdawała egzaminy na drzewie. Tylko tam znalazła dostęp do internetu

545
fot. Pixabay

Osiemnastolatka z Malezji zdawała egzaminy na studia, siedząc na drzewie. Tylko tam znalazła dostęp do internetu. Nie tylko dostała się na wymarzony kierunek, ale również otrzyma stypendium, a w pobliżu jej domu wybudowana zostanie wieża telekomunikacyjna.

Veveonah Mosibin pochodzi z małej wioski oddalonej o 200 kilometrów od stolicy stanu Sabah w Malezji. Chciała podejść do egzaminów organizowanych online. Niestety w jej miejscowości trudno o silne łącze internetowe. Co zrobiła więc zdeterminowana nastolatka? Całą noc spędziła na drzewie, bo tylko tam udało jej się uzyskać dostęp do internetu i podejść do testów.

Swój wyczyn nagrała i opublikowała w sieci. Jej nagranie szybko zyskało popularność, a dziewczyna w ten sposób mogła zwrócić uwagę na mediów na problemy malezyjskiej wsi. Jak możemy się domyślać, to nie była fanaberia zdawania egzaminów na drzewie, tylko raczej desperacja i determinacja. Zasięg internetowy w jej domu nie pozwolił na sukcesywną naukę i utrudniłby jej wykonanie testów. Dlatego musiała poradzić sobie inaczej.

Sytuacją dziewczyny i jej rodziny zainteresowały się także lokalne władze, które obiecały pomoc finansową jej i jej rodzinie. Nastolatka otrzymała też stypendium i miejsce w stanowym uniwersytecie. Obiecano także wybudować maszt telekomunikacyjny niedaleko jej rodzinnej miejscowości.

Źródło: antyradio.pl