TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Microsoft włącza się w #Black Lives Matter

Nowy dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, tuż po objęciu stanowiska podkreślił, że  różnorodność w zatrudnianiu ma być dla firmy priorytetem. Swoje słowa zaczął wprowadzać w życie. Do grona menedżerów oraz kadry wyższego szczebla mają dołączyć Afroamerykanie i to w dwójnasób.

CEO Microsoftu przedstawił nową politykę firmy oraz zadeklarował inicjatywy, jakie chce podjąć w ciągu pięciu najbliższych lat. Jedną z nich jest walka z rasizmem i dyskryminacją, dlatego jednym z jego założeń jest podwojenie liczby czarnych oraz afroamerykańskich menadżerów oraz kadry wyższego szczebla. Gigant z Redmond zadeklarował również wsparcie funduszu na rzecz różnorodności kwotą 150 mln dolarów.

Zmiana podejścia ma zostać również wprowadzona przez partnerów firmy. Microsoft zamierza podwoić liczbę czarnych i afroamerykańskich dostawców w przeciągu trzech lat. Potentat IT planuje również podwoić ilość (procentową) transakcji, które należą do czarnych właścicieli.

Microsoft planuje także przyczynić się do zmniejszenia nierówności społecznych wśród czarnoskórych, między innymi przez dołożenie 50 milionów dolarów na specjalny fundusz założony w tym celu. Firma planuje również zainwestować w rozszerzenie dostępu do informatyki wśród czarnoskórych uczniów i dorosłych.

Nadella podkreślił, że nie będzie to jednorazowa inicjatywa.

Źródło: Microsoft

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...