Microsoft włącza się w #Black Lives Matter

flickr.com

Nowy dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella, tuż po objęciu stanowiska podkreślił, że  różnorodność w zatrudnianiu ma być dla firmy priorytetem. Swoje słowa zaczął wprowadzać w życie. Do grona menedżerów oraz kadry wyższego szczebla mają dołączyć Afroamerykanie i to w dwójnasób.

CEO Microsoftu przedstawił nową politykę firmy oraz zadeklarował inicjatywy, jakie chce podjąć w ciągu pięciu najbliższych lat. Jedną z nich jest walka z rasizmem i dyskryminacją, dlatego jednym z jego założeń jest podwojenie liczby czarnych oraz afroamerykańskich menadżerów oraz kadry wyższego szczebla. Gigant z Redmond zadeklarował również wsparcie funduszu na rzecz różnorodności kwotą 150 mln dolarów.

Zmiana podejścia ma zostać również wprowadzona przez partnerów firmy. Microsoft zamierza podwoić liczbę czarnych i afroamerykańskich dostawców w przeciągu trzech lat. Potentat IT planuje również podwoić ilość (procentową) transakcji, które należą do czarnych właścicieli.

Microsoft planuje także przyczynić się do zmniejszenia nierówności społecznych wśród czarnoskórych, między innymi przez dołożenie 50 milionów dolarów na specjalny fundusz założony w tym celu. Firma planuje również zainwestować w rozszerzenie dostępu do informatyki wśród czarnoskórych uczniów i dorosłych.

Nadella podkreślił, że nie będzie to jednorazowa inicjatywa.

Źródło: Microsoft