TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zamieszania z PIT ciąg dalszy

Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił na swojej stronie „Instrukcję inwentaryzacyjną UKE”. Ma to być antidotum na problemy z PIT. Zapowiada też łagodne podchodzenie do pomyłek operatorów telekomunikacyjnych pojawiających się w sprawozdaniach.

UKE informuje, że kolejne kroki przez niego podejmowane są wynikiem postulatów zgłaszanych przez Izby podczas spotkania z regulatorem. Dotyczyły one głównie niestabilnego działania systemu PIT, krótkiego czasy na realizację zobowiązań czy brakiem posiadania danych w wymaganych formatach przez PT.

Dlatego na swojej stronie UKE udostępnił „Instrukcję inwentaryzacyjną UKE”, która ma być prostszym narzędziem pozwalającym na wykonanie obowiązku wynikającego z art. 29 ust.2a ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych.

Jednocześnie regulator zapewnia, że w przypadku wykrycia w otrzymanym sprawozdaniu pomyłek, będzie kontaktował się z podmiotem składającym sprawozdanie w celu weryfikacji i ewentualnej poprawy. Oznaczać ma to łagodniejsze podejście do karania składających deklaracje.

Instrukcja inwentaryzacyjna udostępniona przez UKE:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...