TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zakładał światłowód, poraził go prąd

24-latek został porażony prądem w trakcie montowania światłowodu na słupie energetycznym. Do zdarzenia doszło w miejscowości Boży Dar na Lubelszczyźnie.

Pod koniec czerwca 24-latek z gminy Adamów został śmiertelnie porażony prądem w trakcie wykonywania prac związanych z instalacją linii światłowodowej napowietrznej do jednej z posesji.

–  Mężczyzna wszedł na drabinę opartą o słup energetyczny i wówczas został porażony prądem – podaje aspirant sztabowa Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Na miejsce zostały wezwane służby medyczne, strażacy, pracownicy pogotowia energetycznego i policjanci. Chociaż przeprowadzono reanimację, nie udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowych.

Przy czynnościach obecny był również prokurator i przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Zajmą się oni wyjaśnieniem, w jaki sposób doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Źródło: RMF24

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze