TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Za brak aktywności numeru w Orange trzeba będzie płacić

W nowym cenniku ofert na kartę pojawiła się dodatkowa usługa.  Orange utrzymanie numeru w sieci oferuje w niej za opłatą wynoszącą 5 zł. Dotyczy to kart w sieci Orange, z których nie wykonywane są żadne aktywności  takie jak połączenia czy SMS-y. Opłata ma być pobierana za każde 31 dni bez wykazania żadnej aktywności. Ale można jej uniknąć.

Orange jest cyfrową  siecią telefonii komórkowej w Polsce, której operatorem jest Orange Polska. W ofercie Orange są zarówno usługi abonamentowe, jak i przedpłacone. W tych ostatnich pojawia się spora zmiana, która wiąże się z opłatą, by zapewnić sobie utrzymanie numeru w Orange.

W komunikacie Orange poinformował, że 4 kwietnia 2022 r. wejdzie w życie zmiana cenników ofert na kartę w sieci. Zmiana obejmuje takie oferty jak Orange Free na kartę, Orange Yes, Orange POP i Zawsze bez limitu, Ekstra Numer, Orange IoT na kartę i związana jest z pojawieniem się w nich usługi Orange „Utrzymanie numeru w sieci”.

Trudno stwierdzić jednoznacznie, czy nowa oferta ma w jakikolwiek sposób przysłużyć się klientom, czy jest ukłonem w ich stronę. Możliwe, że Orange utrzymanie numeru w sieci na nowych zasadach chce zaoferować z uwagi na istnienie „martwych” numerów, o których klienci zapominają i konieczność ponoszenia za nie opłaty może nakłonić ich do działania. Albo postanowią aktywnie korzystać z takiego numeru albo z niego całkowicie zrezygnują.

Orange utrzymanie numeru w sieci – jak to działa?

Orange utrzymanie numeru  zapewnia na kilka sposobów o czym poinformował w specjalnym komunikacie. Opłata w wysokości 5 zł pobierana będzie tylko w przypadku, gdy numer nie będzie wykazywał żadnej aktywności przez okres 31 dni. To znaczy nie będą z niego wykonywane żadne połączenia wychodzące, nie będą wysyłane SMS-y (ang. Short Message Service czyli wiadomości tekstowe) czy MMS-y ( ang. Multimedia Messaging Service czyli wiadomości zawierające multimedia takie jak grafika, animacje, wideoklipy, dźwięki itp.). Do katalogu aktywności, które umożliwią uniknięcie 5 zł opłaty, a jednocześnie zapewnione będzie przez Orange utrzymanie numeru, należy pobieranie danych internetowych czyli korzystanie z internetu na urządzeniu mobilnym.

Dlatego zachowania pełnej jasności nowych zasad Orange utrzymania numeru w sieci do cennika został dodany specjalny zapis:

Opłata będzie pobierana po upływie 31 dni od ostatniej aktywności Abonenta, rozumianej jako wykonanie połączenia wychodzącego (minuty/SMS/MMS/internet) lub zakup usługi dodanej lub pakietu.  Abonenci, których wartość środków na koncie głównym w dniu pobrania opłaty jest niższa niż 5 zł, zostaną obciążeni opłatą w wysokości dostępnych środków. Opłata za utrzymanie numeru w sieci będzie pobierana cyklicznie co 31 dni od ostatniej aktywności Abonenta lub od daty pobrania ostatniej opłaty za utrzymanie numeru w sieci aż do momentu wygaśnięcia ważności konta. Włączona promocja „Konto ważne rok” nie zwalnia z ponoszenia opłat za utrzymanie numeru w sieci. W przypadku utraty ważności konta na połączenia wychodzące, opłata będzie pobierana z zablokowanych środków.

Co to oznacza zmiana zasad utrzymania numeru w sieci?

Pobieranie cyklicznej opłaty w wysokości 5 zł za każde 31 dni bez żadnej aktywności danego numeru. Nie zwalniają z tej opłaty żadne wcześniejsze promocje typu „Konto ważne rok”. Także zasilanie konta dowolnymi kwotami nie pozwoli uniknąć ponoszenia kosztów. Orange utrzymanie numeru zapewnia jedynie w przypadku wydawania środków z konta poprzez konkretne, wspomniane wcześniej działania.

Abonenci, którzy zmian cennika nie zaakceptują, mogą do dnia jego wejścia w życie zrezygnować z usług Orange.

Źródło: telepolis.pl, orange.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...