YouTube udostępnia bibliotekę darmowej muzyki

410

YouTube wychodzi naprzeciw internautom umieszczającym tam filmy i udostępnia sporą bibliotekę darmowej muzyki, którą można wykorzystać we wrzucanych filmach, bez ryzyka ich zablokowania.

Portal YouTube bardzo rygorystycznie przestrzega prawa dotyczącego własności intelektualnej, szczególnie w przypadku zamieszczanych w serwisie utworów. Dlatego jeśli dokleimy do wideo muzykę, do której nie mamy praw, portal może nam ją usunąć, lub zablokować cały film. Wymaga to więc sporego kombinowania i wyszukiwania utworów, które nie naruszą niczyich praw.
Takie obostrzenia zniechęcają użytkowników do korzystania z portalu i sprawiają, że przenoszą oni swe filmy na konkurencyjne witryny. YouTube postanowiło więc ułatwić wszystkim życie i udostępniło bibliotekę 150 utworów, które nie są chronione prawami autorskimi.
W bibliotece znajdziemy cały przekrój gatunków muzycznych, począwszy od dance, poprzez muzykę elektroniczną, na gatunku country skończywszy. Utwory dostępne są w formacie MP3 320 kbps i można je pobrać na dysk lub streamować.
Można powiedzieć, że to krok we właściwym kierunku, który znacznie ułatwi filmowcom-amatorom wrzucanie swych dzieł na YouTube. Gdyż nie będą musieli już tracić czasu na wyszukiwanie darmowej muzyki.
Źródło: www.technowinki.onet.pl/internet-i-sieci/youtube-udostepnia-biblioteke-darmowej-muzyki/y3c5g