YouTube testuje możliwość kupowania produktów prezentowanych w klipach

fot. Pixabay

YouTube cały czas testuje nowe pomysły, które pozwolą na monetyzację prezentowanych na portalu klipów. Takim rozwiązaniem jest możliwość wrzucania linków afiliacyjnych w trakcie wyświetlania materiałów.

Google właśnie postanowiło przetestować na YouTubie nowy format reklamowy. Pozwala on widzom filmiku kupować bezpośrednio te przedmioty, które widoczne są na ekranie. To sposób na łatwe docieranie do produktów prezentowanych w klipie i możliwość jednoczesnego ich zakupu. Twórcy będą mogli dodawać konkretne przedmioty do swoich klipów. Widzowie natomiast będą przeglądać listę zamieszczonych w klipach przedmiotów i za pomocą jednego kliknięcia kupować interesujące ich produkty.

To pomysł Goggle na podłączenie się do łańcucha reklamowo-dostawczego, co pozwoli firmie na zarabianie na sprzedaży danych produktów. Także dla twórców takich klipów wideo będzie to wiązało się z zarobkiem. Na razie testy prowadzone są na małą skalę. Nie wiadomo czy i kiedy taka funkcja pojawi się publicznej wersji serwisu.

Źródło: ttps://www.komputerswiat.pl/