TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowoczesny konsument i technologia – wnioski z raportu

Technologia pomogła nam przetrwać pandemię. Dzięki niej możemy pracować i utrzymywać kontakty międzyludzkie. Analitycy PwC przyjrzeli się najnowszym trendom, które dotyczą społeczeństwa i branży high tech.

Ludzie doceniają możliwość zdalnego załatwiania spraw urzędowych (kobiety -34%, mężczyźni – 26%). Ten aspekt technologii wykorzystuje 78% mieszkańców miast do 100 000 obywateli, w przypadku wsi jest to odpowiednio 71%. Pokazuje to, że internet jest nam potrzeby również do pilnowania ważnych spraw, które dotyczą codziennego życia.

Duża dysproporcja ukazuje się w sferze zarządzania sytuacjami kryzysowymi – w możliwość działania na tym polu przez internet wierzy 38% najmłodszej grupy ankietowanych. Wśród grupy 65+ jest to tylko 15%.

Źródło: Raport PwC – Nowy obraz polskiego konsumenta Postawy i zachowania Polaków w obliczu pandemii koronawirusa

“Polacy zgadzają się z tym, że rozwiązania cyfrowe umożliwiły nie tylko pracę i naukę w warunkach izolacji, ale również ułatwiły robienie zakupów, dbanie o zdrowie, załatwianie najważniejszych spraw urzędowych, czy też utrzymywanie kontaktów społecznych i rodzinnych” – wypowiada się Marek Młyniec, lider zespołu doradztwa technologicznego PwC. Ekspert dodaje: “Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tych rozwiązań przedsiębiorstwa często musiały zainwestować w nowe oprogramowanie (software), ale również przygotować się od strony infrastruktury, by zadbać o właściwą wydajność systemów, szczególnie w sytuacji wzrostu wolumenów. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się rozwiązania oparte o chmurę obliczeniową i to właśnie one w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne.”

Izabela Wisłocka, ekspert ds. transformacji cyfrowej PwC, przedstawia wniosek, iż polscy konsumenci odczuli spadek dochodów na skutek pandemii covid-19 i są przekonani, że w najbliższym czasie wzrosną ich wydatki.

Z raportem – omawia on również sferę e-commerce, transportu, rozrywki i zdrowia – można zapoznać się na stronie pwc.pl

Źródło: PwC

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...