TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

YouTube bez reklam. Jak zablokować reklamy?

Istnieje wiele sposobów na oglądanie filmów w serwisie YouTube bez reklam, począwszy od subskrypcji usługi YouTube Premium, przez korzystanie z dodatków do przeglądarek internetowych, aż po modyfikowane aplikacje mobilne i usługi VPN. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady, więc warto wybrać tę, która najlepiej odpowiada indywidualnym preferencjom i potrzebom użytkownika.

YouTube (skrót YT) to amerykański serwis internetowy umożliwiający bezpłatne udostępnianie, edycję, nadawanie na żywo i komentowanie filmów. Należy obecnie do korporacji Google i jest drugim (po Facebooku/Mecie) najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Od momentu powstania YouTube oferuje rosnącą ilość treści wideo dla milionów użytkowników na całym świecie.

Reklamy na YouTube szybko stały się powszechne, a dziś czasami wręcz przeszkadzają w oglądaniu filmów.

Jak oglądać YouTube bez reklam?

Istnieje kilka sposobów na oglądanie Youtube bez reklam. Pierwszym i najbardziej skutecznym sposobem jest subskrypcja usługi YouTube Premium. Usługa ta oferuje użytkownikom możliwość oglądania treści bez reklam, zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych, a także wiele innych dodatkowych funkcji. Należy do nich pobieranie filmów do oglądania offline oraz odtwarzanie w tle.

Drugim sposobem na oglądanie Youtube bez reklam jest korzystanie z dodatków do przeglądarek internetowych, które blokują reklamy. Przykłady takich dodatków to: AdBlock Plus, uBlock Origin czy AdGuard. Te narzędzia są dostępne za darmo i skutecznie eliminują reklamy zarówno na stronie internetowej YouTube, jak i w aplikacji mobilnej.

Ile kosztuje YouTube bez reklam?

Cena subskrypcji YouTube Premium wynosi obecnie (luty 2024 r.) 25,99 zł⁠/⁠miesiąc. Można ją anulować w dowolnym momencie. Tańsze są subskrypcje rodzinne i studenckie. Może być to opłacalną opcją dla osób, które regularnie korzystają z platformy i chcą uniknąć reklam. To także kompleksowe i najpewniejsze rozwiązanie problemu reklam na platformie.

Korzystanie z darmowych dodatków do przeglądarek internetowych jest zaś sposobem na blokowanie reklam bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Nie jest to jednak w pełni gwarantowane. To, czy konkretny dodatek (np. AdBlock) wyłapie wszystkie reklamy w serwisie, zależy od wielu czynników. YouTube stale aktualizuje swoje algorytmy i metody wyświetlania reklam, właśnie po to aby uniknąć blokowania reklam przez narzędzia takie jak AdBlock. Trwa tu więc nieustająca wojna.

Jak zablokować reklamy w aplikacji YouTube?

Blokowanie reklam w aplikacji Youtube na urządzeniach mobilnych może być jeszcze bardziej skomplikowane niż na komputerze, ale istnieją skuteczne sposoby na osiągnięcie tego celu. Jednym z najpopularniejszych sposobów jest korzystanie z aplikacji zewnętrznych, takich jak YouTube Vanced, która jest zmodyfikowaną wersją oficjalnej aplikacji Youtube, pozwalającą na oglądanie treści bez reklam na urządzeniach mobilnych. Inną metodą jest korzystanie z serwerów proxy lub VPN, które mogą blokować reklamy na poziomie sieci. Jednakże, ważne jest wybranie renomowanego dostawcy usług VPN, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu. Co także istotne, w przypadku VPN zablokowana zostanie treść, jednakże kontener na reklamę wyświetli się tak czy inaczej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...