TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wywiad z Grupą Wielkopolską

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym z Panem Adamem Wojciechowskim – współzałożycielem Stowarzyszenia Wielkopolskich Operatorów Telekomunikacyjnych oraz Internet Wielkopolska.
– Czym dokładnie jest grupa Internet Wielkopolska?
Internet Wielkopolska to grupa niezależnych regionalnych operatorów telekomunikacyjnych z terenu Wielkopolski którzy „dorośli” do współpracy tak na płaszczyźnie technologicznej jak i marketingowej.
– Skąd pomysł na stworzenie takiej inicjatywy?
Grupa Internet Wielkopolska to krok w stronę konsolidacji rynku. Współpraca w mniejszym gronie trwa już od dłuższego czas. Dodatkowo wypracowaliśmy zaufanie między sobą będąc członkami Inetgroup oraz Stowarzyszenia Wielkopolskich Operatorów Telekomunikacyjnych stąd łatwiej było usiąść przy stole i wypracować wspólną wizję i cele działania.
– Jaki wpływ na Pańskie działania miał magazyn Twój internet?
Magazyn Twój Internet wpasował się czasowo ze swoją ofertą w nasze działania. Podjeliśmy decyzję o nawiązaniu współpracy w celu budowania świadomości nowej marki jaką jako grupa jesteśmy. Dodatkowo pokazujemy czytelnikom, iż firmy, które znają z rynku lokalnego, to nie są już „małe firemki”. Śmiało mogę wysunąć teorię, że należymy do grona przedsiębiorstw o największej dynamice wzrostu tak wielkościowego jak i technologicznego.
– Skąd dowiedział się Pan o magazynie Twój Internet?
Otrzymaliśmy od wydawcy próbny pakiet z archiwalnymi egzemplarzami oraz opis i wizję magazynu, która wpasowała się w nasze oczekiwania.
– Ile firm uczestniczy w tej chwili w projekcie?
Na chwile obecną jest to 7 operatorów, jednak już otrzymujemy informację od reszty partnerów Inetgroup z naszego województwa, którzy chętnie przystąpią do naszego projektu.
– Jak udało się Panu pogodzić interesy tylu firm i jak wygląda komunikacja między firmami?
Mamy wspólne doświadczenia w pracy grupowej na skalę ogólnopolską, przyszedł czas by doświadczenie to przelać na nasz lokalny rynek, stąd nie ma problemów pogodzenia interesów. Z racji iż jako właściciele znamy się osobiście to w dobie XXI wieku i branży w której działamy nie ma problemu z komunikacją. W 90% odbywa się ona elektronicznie.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...