TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wyłączone międzynarodowe centrale Orange

Dwie centrale międzynarodowe wyłączył Orange w ostatnim czasie. Znajdowały się w Warszawie i Katowicach. Ruch głosowy odbywa się teraz przez VoIP.

Do wyłączenia międzynarodowej centrali EMNA WARSZAWA w kwietniu 2022 r. Orange przygotowywał się pięć lat. Ta pierwsza centrala cyfrowa wybudowana w Polsce (w 1990 r.) obsługiwała w najlepszym okresie 75 operatorów zagranicznych z 49 krajów. Oznaczało to 35 tys. połączeń wykonywanych jednocześnie.

Pięć lat później uruchomiono centralę EMNA KATOWICE. Chociaż obsługiwała ona mniejszy ruch, to też wyniki były imponujące. 51 operatorów zagranicznych z 31 krajów oznaczało 14 tys. połączeń. TA centrala została wyłączona w maju 2022 r.

Roczne oszczędności, jakie ma przynieść to odłączenie, to 50 kW.

Teraz najmniejsza z central międzynarodowych EMNA POZNAŃ musi zapewnić możliwość firmie świadczenie usług takich jak międzynarodowe biuro numerów czy zamawianie rozmów międzynarodowych.

Źródło: gsmonline.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...