TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wyższa jakość i dostępność e-usług publicznych. Wybrane projekty w działaniu FERC.02.01

W działaniu FERC.02.01 „Wysoka jakość i dostępność e-usług publicznych” wybrane zostały projekty do dofinansowania. Centrum Projektów Polska Cyfrowa, które jest Instytucją Pośredniczącą dla programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, zakończyła ocenę wniosków. Wiadomo już, kto może liczyć na pieniądze.

Właściwie każdy codziennie lub prawie codziennie korzysta z internetu. W ten sposób można także załatwić sprawy urzędowe, zapisać się na wizytę u lekarza, poszerzać swoją wiedzę. Działania FERC.02.1 „Wysoka jakość i dostępność e-usług publicznych” mają poprawić możliwości użytkowników w tym zakresie.

Szczególne znaczenie ma to dla osób, które w codziennym życiu napotykają ograniczenia chociażby z uwagi na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność. Podejmowane działania mają wspomagać zakres relacji obywateli z podmiotami publicznymi, usprawnić funkcjonowanie administracji publicznej na terenie całego kraju oraz szerzej udostępnić e-usługi.

Dostęp do e-usług publicznych dla każdego

Do dofinansowania zostały wybrane projekty, które umożliwią obywatelom sprawniejsze załatwianie spraw urzędowych. Dotyczą one rozbudowania systemów i usług wewnątrzadministracyjnych. Pozwoli to każdemu zapisać się na  wizytę lekarską czy uzyskać spersonalizowaną ofertę badań profilaktycznych.

Ułatwione będzie także sprzedawania pojazdów i wszystkie formalności z tym związane. Za pośrednictwem stworzonych stron możliwe będzie elektroniczne podpisanie umowy sprzedaży oraz zgłoszenie sprzedaży lub nabycia pojazdu do zakładu ubezpieczeń i wydziału komunikacji.

Łączna wartość przyznanego dofinansowania na wszystkie projekty z pozytywną oceną wyniosła 696 150 723,67 PLN. Pozwoli to przyznać środki dla aż 11 projektów.

Dofinansowanie dla projektów dla Działania FERC.02.01 „Wysoka jakość i dostępność e-usług publicznych” odbywa się w ramach Priorytetu FERC.02 „Zaawansowane usługi cyfrowe” programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027.

Wnioski wybrane do dofinansowania:

Zmiana w dokumentacji dla Działania FERC 2.1

Przy okazji warto też zaznaczyć, że nastąpiły zmiany w dokumentacji dla naboru nr FERC.02.01-IP.01-001/23:
– Priorytet FERC.02 Zaawansowane usługi cyfrowe,
– Działanie FERC.02.01 Wysoka jakość i dostępność e-usług publicznych.

W naborze została zwiększona kwota alokacji z 627 273 867,78 zł na 696 150 723,67 zł. Wiązalo się to z korektą Regulaminu wyboru projektów. Zmiany objęły także „Wzór umowy o dofinansowaniu projektu wraz z załącznikami” oraz „Wzór porozumienia o dofinansowaniu projektu wraz z załącznikami”.

Z pełną dokumentacją konkursową w zmienionej formie można zapoznać się na stronie „Nabór nr FERC.02.01-IP.01-001/23”.

Źródło: gov.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...