TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

GenAI – genialne oszustwo

Prawdopodobnie nie zdajemy sobie nawet sprawy jak bardzo sztuczna inteligencja jest już wykorzystywane w otaczającym nas świecie mediów i jak łatwo możemy zostać zmanipulowani.

Spośród narzędzi GenAI (ang. generative artificial intelligence, czyli generatywnej sztucznej inteligencji), największą popularnością cieszy się ChatGPT, który już na co dzień pomaga dzieciom odrabiać zadania domowe, a rodzicom tworzyć prezentacje multimedialne. To jednak tylko wierzchołek góry lodowej możliwości jakie daje nam uczenie maszynowe na którym opiera się GenAI. Jeśli więc mamy wrażenie, że szerokie zastosowania dla niej to daleka przyszłość, to jesteśmy w grubym błędzie.

W świecie mediów działa już wiele zaawansowane narzędzia GenAI. Netflix wykorzystuje je do analizowania preferencji i personalizowania nowych treści zwiększając naszą satysfakcję nawet o 30%. Programy do edycji video mogą zwiększyć swoją efektywność o 40 proc., co przyspiesza proces produkcji bez straty jakości, a GenAI na YouTube podsuwa nam reklamy, którymi jesteśmy bardziej zainteresowani co daje większą klikalność.

Dostęp tylko dla zalogowanych użytkowników

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...