TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

WSIS+20 w Genewie

Koniec maja to Światowy Szczyt Społeczeństwa Informacyjnego (WSIS+20). Odbył się w siedzibie ITU w Genewie. Ta edycja była podsumowaniem 20 lat działalności WSIS na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego.

W Światowym Szczyci Społeczeństwa Informacyjnego – WSIS+20 udział brali przedstawiciele wysokiego szczebla Ministerstw i organów regulacyjnych rynków telekomunikacyjnych, a także przedstawiciele sektora pozarządowego z całego świata. Jednym z nich był Prezes UKE Jacek Oko. Pojawił się on na penelu Leader’s TalkX, który był poświęcony wspólnym strategiom na rzecz zaufania i budowania odporności w sferze cyfrowej.

W trakcie WSIS+20 Jacek Oko spotkał się również z Sekretarz Generalną, Zastępcą Sekretarz Generalnej oraz Dyrektorami biur ITU. Na spotkaniu poruszono temat udziału UKE w międzynarodowych projektach rozwojowych na rzecz Ukrainy i krajów rozwijających się w regionie Afryki. Rozmawiano również o wsparciu ITU dla ważnych inicjatyw związanych z bezpieczeństwem w sektorze telekomunikacji w naszym regionie.

Źródło: UKE

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...