TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Włochy pod hakerskim obstrzałem

Włochy zmagają się ze zmasowanym atakiem hakerskim. Zaatakowano tysiące serwerów oraz dziesiątki krajowych systemów. O sprawie informuje włoska agencja do spraw cyberbezpieczeństwa. Nie wiadomo, skąd pochodzi atak. Analizy trwają.

Włoska agencja prasowa Ansa poinformowała, że atak hakerski najpierw odkryli Francuzi. Jego fale objęła następnie inne państwa w Europie i Ameryce Północnej. Jak dotychczas najpoważniej dotknął Włochów. Tak zaatakowano tysiące serwerów i ucierpiały dziesiątki systemów krajowych.

Eksperci po odkryciu ataku na tak wiele krajowych systemów ostrzegli też inne podmioty. Również one mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Wiadomo, że atak dotknął chociażby operatora telefonii Tim.

Chociaż we Włoszech jest to atak na masową skalę, to dotyczy również innych państw takich jak Francji, Finlandii, Kanady i USA. Na razie nie ma jednoznacznej odpowiedzi z jakiego kierunku pochodzi atak, są jedynie przypuszczenia.

Źródło: tvn24.pl, wnp.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...