Wizytówka Google Maps  – świetna promocja i obiekt oszustw

132
google maps

Wizytówka w Google Moja Firma jest forma promocji biznesu oraz możliwością darmowego wsparcia działań SEO. Pozwala klientom znajdować firmę z poziomu wyszukiwarki. Popularność tego narzędzia zauważyli również oszuści, którzy postanowili wykorzystać je do własnych celów.

Czym jest Wizytówka Google Maps?

Google Maps pozwala oznaczyć swoją firmę na mapie Google. To bezpłatne narzędzie, które ułatwia klientom odnalezienie naszej lokalizacji już z poziomu wyszukiwarki. Pozwala w łatwy sposób zarządzać danymi jak lokalizacja, opinie czy aktualności w mapach Google.

Tworzenie i posiadanie Wizytówki Google jest bezpłatne. Nie wnosi się ani opłaty za jej stworzenie, ani nie ma abonamentu za czas wyświetlania. Także aktualizacje Wizytówki Google nie wiążą się z opłatami.

Oszustwa z wykorzystaniem Wizytówki Google Maps?

Oszuści wykorzystują niewiedzę użytkowników właśnie w kwestii braku opłat za Wizytówkę Google. Wysyłają wiadomości z ofertą, która wymaga opłaty. Są to:
– widoczność firmy w wyszukiwarce Google,
– przedłużenie ważności konta firmowego Google Moja Firma,
– dodanie pinezki w mapach Google,
– rezygnacja z usługi.

Za wszystkie te czynności oczekują opłaty. Wysyłają nawet faktury na adresy przypisane do Wizytówki Google. Także z tego źródła pozyskują inne dane jak numery telefonu, dokładna lokalizacja z adresem firmy.

Pierwsza metoda stosowane przez przestępców to wysłanie przesyłki za pobraniem. Pracownicy powinni być świadomi sytuacji, by nikt z uwagi na niewiedzę nie opłacił przesyłki. Nie powinno się w ogóle odbierać przesyłek – tym bardziej za pobraniem – od nadawcy niemożliwego do zweryfikowania.

Jet też druga metoda czyli wyłudzenie pieniędzy podczas kontaktu telefonicznego. Oszuści dzwonią, by poinformować, że w przypadku braku opłaty firma przestanie wyświetlać siew wynikach wyszukiwania. Naprawdę nie ma takiego zagrożenia, bo nikt postronny nie może usunąć Wizytówki Google. Może to zrobić jedynie osoba, która ją umieściła i nią zarządza.

W przypadku takiego telefonu, jak i każdego innego podejrzanego połączenia, w którym rozmówca wymaga od nas jakiejkolwiek zapłaty, przede wszystkim trzeba zweryfikować dzwoniącego. Powinien podać dane firmy, adres siedziby czy informacje o osobach zarządzających. Wtedy można sprawdzić czy dana firma istnieje i sprawdzić opinie na jej temat.

Załóż wizytówkę Google Maps sam

Przede wszystkim po to, by dana firma miała Wizytówkę Google nie trzeba zatrudniać żadnej firmy czy specjalisty. Można to zrobić samemu. Narzędzie GMF jest intuicyjne, dlatego niepotrzebne są specjalne umiejętności przy korzystaniu z niego.

Posiadanie Wizytówki Google sprawia, że strona internetowa, sklep internetowy, blog czy witryna odwiedzane są częściej. Pozwala to również na pozycjonowanie lokalne.

Źródło: devagroup.pl