Windows 7 bez wsparcia w co piątym komputerze

Photo by Patrick Amoy on Unsplash

W połowie stycznia 2020 roku Microsoft zaprzestał aktualizacji bezpieczeństwa dla Windows 7. Od tego momentu dalsze korzystanie z tego oprogramowania trudno uznać za w pełni bezpieczne. Dlatego też liczba jego użytkowników zaczęła stopniowo spadać – od 26% w styczniu 2020 roku do 20% w kwietniu roku 2020. Jednak jak podaje statcouner nadal 18% użytkowników Windowsa korzysta z „siódemki. Pomimo tego, że wyświetla im się regularnie komunikat o zakończeniu wsparcia.                                         

Korzystanie z Windows 7 może być nadal bezpieczne, o ile użytkownik dokonuje aktualizacji w ramach wydłużonego, dodatkowego planu wsparcia. Jednak to przywiązanie do tej wersji oprogramowania jest zaskakujące także dlatego, że aktualizacja do Windows 10 wciąż może być darmowa. Wystarczy odrobina chęci i klucz do „siódemki” bądź „ósemki” by zacząć korzystać z nowszego oraz regularnie aktualizowanego systemu.
W internecie dostępne są poradniki pomagające tego dokonać nawet mniej doświadczonym użytkownikom i zapoznające ich z różnicami pomiędzy modelami Windows 10 Home oraz Pro.

Źródło: https://www.dobreprogramy.pl