TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Widmo pustych półek w USA przez przerwane łańcuchy dostaw

Problemy z dostawami w USA  spowodowały konkretne działania administracji państwowe. Biały Dom wydał decyzję o pracy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu największych firm kurierskich. Jednak przerwane łańcuchy dostaw to kłopot nie tylko w USA, ale też w innych częściach świata. A wszędzie nie da się wprowadzić tak drastycznych rozwiązań.

Na szczycie listy spraw do załatwieni przez administrację USA znalazły się problemy z przerwami w łańcuchach dostaw oraz braki gotowych towarów i elementów potrzebnych do ich produkcji.

Bez towarów nie ma sprzedaży, zmniejszają się wpływy do kasy publicznej i następuje spowolnienie gospodarcze. A to problem nie tylko USA, ale też całego świata.

Joe Biden spotkał się z reprezentantami reprezentacją firm dostawczych i największych amerykańskich sieci handlowych. Wydano też komunikat dotyczący pracy dostawców. 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu mają pracować magazyny, sortownie, kurierzy, a także port Los Angeles, dokerzy i firmy transportowe.

Jednak nadal istnieje widmo podwyższania cen oraz pustych półek także, a może przede wszystkim, w okresie świątecznym w USA z uwagi na zablokowane szlaki logistyczne.

Podobne problemy pojawiły się również w Niemczech. Już we wrześniu 74 proc. sklepów detalicznych miało problemy z dostawami.

Najgorsza jest sytuacja w sklepach rowerowych, ale też w marketach budowlanych i meblowych. Problemy dotyczą także branży elektronicznej. Opóźnienia dotknęły 97 proc. sprzedawców komputerów, tabletów, smartfonów czy konsoli.

Spada też światowa sprzedaż samochodów. „Bloomberg” podaje, że problemy światowego łańcucha dostaw są trwałe i poważne. Nie ma jednego powodu, więc trudno znaleźć jedno, konkretne rozwiązanie. W świecie nadmiernej konsumpcji najwyraźniej nastąpiło spowolnienie, do którego wszyscy będziemy musieli się przyzwyczaić.


Źródło: tokfm.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...