TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wideokonferencje – rozwiązanie dla firm z wielu branż

Finanse, medycyna, prawo, edukacja i szkolenia to tylko niektóre branże, które mogą czerpać ogromne korzyści z zastosowania wysokiej jakości rozwiązań wideokonferencyjnych. Doceniamy je szczególnie dzisiaj, w czasach pandemii, która pokazała nam, że praca zdalna i komunikacja na odległość to nie pieśń przyszłości, ale nasza aktualna rzeczywistość. Idealne, interaktywne środowisko pracy zapewnią rozwiązania wideokonferencyjne marki Grandstream.

Doskonałe wsparcie podczas pracy zdalnej

Choć wszystko wskazuje na to, że pandemia nieco odpuszcza, zmniejsza się liczba zachorowań, a zwiększa liczba osób zaszczepionych, z pracy zdalnej prawdopodobnie nie zrezygnujemy jeszcze przez długi okres. Wiele przedsiębiorstw planuje co prawda w najbliższym czasie powrót do pracy biurowej, ale często w systemie hybrydowym. Pracownicy będą więc wciąż potrzebować nowoczesnych, komfortowych i łatwych w instalacji, również w domu, rozwiązań.

Grandstream GUV3100 to innowacyjne rozwiązania wideokonferencyjne dedykowane dla laptopów i komputerów stacjonarnych. Dzięki portowi USB zapewnia bardzo szybką i łatwą instalację (konfiguracja typu plug & play, bez konieczności pobierania / instalacji oprogramowania). Wbudowana kamera internetowa obsługuje wideo 1080p Full HD. Urządzenie posiada 2 wbudowane mikrofony. Jest kompatybilne ze wszystkimi głównymi platformami komunikacyjnymi, aplikacjami, jak również z Grandstream IPVideoTalk i Grandstream Wave.

Wśród najważniejszych funkcji oferowanych przez GUV3100 warto zwrócić szczególną uwagę na:

 • Obsługę wideo 1080p Full HD przy 30 klatkach na sekundę
 • Kompatybilność ze wszystkimi głównymi platformami, aplikacjami konferencyjnymi (Skype, Skype for Business, Teams, Hangouts)
 • Możliwość dostosowania ustawień wideo: jasność, rozdzielczość, nasycenie, kontrast, itp.
 • Wysokiej jakości obraz, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Z laptopami i komputerami stacjonarnymi, a także wybranymi telefonami IP, podczas pracy zdalnej, jak i w Call Center, idealnie współpracuje również zestaw słuchawkowy USB Grandstream GUV3005. Zapewnia wysokiej jakości audio. Mikrofon z redukcją szumów minimalizuje hałas otoczenia, dzięki czemu słyszany w słuchawkach dźwięk jest wyraźny. Regulowane pałąki i miękkie poduszki są gwarancją komfortu użytkowania na co dzień, a dzięki przyciskom umieszczonym na przewodzie można łatwo regulować głośność, wyciszać mikrofon, nawiązywać i przerywać połączenia.

Słuchawki współpracują z wszystkimi głównymi platformami komunikacyjnymi, a także aplikacjami IPVideoTalk i Wave firmy Grandstream.

Interaktywne środowisko pracy

To jeden z najbardziej zaawansowanych, wysokiej klasy systemów konferencyjnych 4K opartych na protokole SIP. Grandstream GVC3220 dzięki zaawansowanym funkcjom i łatwej obsłudze jest idealnym rozwiązaniem dla sal konferencyjnych, audytoriów, a także klas lekcyjnych. Urządzenie obsługuje wszystkie najbardziej popularne platformy wideokonferencyjne SIP lub H.323 – w tym IPVideoTalk Meetings. GVC3220 to nie tylko mostek wideokonferencyjny. Działa w systemie Android 9.0 i umożliwia korzystanie z aplikacji wideokonferencyjnych, takich jak Teams, ZOOM czy Skype. Zestaw wyposażony jest w bezprzewodowy mikrofon GMD1208, który oferuje wyśmienitą jakość dźwięku.

Lista najważniejszych funkcjonalności urządzenia:

 • obsługa wideo do 4K
 • zdalne sterowanie ekranem wideo w czasie rzeczywistym i udostępnianie ekranu komputera
 • zaawansowana kamera z 8-megapikselowym czujnikiem CMOS, szerokokątnym obiektywem FOV, 12-krotnym zoomem i PTZ
 • zintegrowane dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac (2,4 GHz i 5 GHz)
 • wbudowany moduł Bluetooth 5.0 + EDR
 • 5-kierunkowe wideokonferencje o rozdzielczości 1080p przy 30 kl./s oraz dziewięciokierunkowe o rozdzielczości 720p przy 30 kl./s
 • Wyjścia wideo: 1 × HDMI 2.0, 1 × HDMI 1.4, 1 × HDMI 1.4a
 • pilot zdalnego sterowania na podczerwień i Bluetooth z płytką dotykową
 • porty pomocnicze 1 × USB 3.0, 1 × USB 2.0, 1 × SD, 1 × port do resetowania

Krystalicznie czysty dźwięk

Mikrofon Bluetooth Grandstream GMD1208 dedykowany multimedialnemu systemowi konferencyjnemu GVC3220 można również sparować z innymi urządzeniami Bluetooth.

Mikrofon jest wyjątkowo prosty w obsłudze i oferuje długi czas rozmów, zapewniając komfort, mobilność i elastyczność. Dzięki technologii dynamicznego kształtowania wiązki, 8 mikrofonów dookólnych może wybierać spośród nawet 24 kierunków wiązki, obejmujących 360-stopniowy, pełny zakres odbioru głosu w promieniu 5 metrów, gwarantując wysoką jakość dźwięku. Dzięki wbudowanym diodom LED łatwo kontrolować stan urządzenia.

GMD1208 to wybór idealny dla organizacji, które potrzebują optymalnego rozmieszczenia mikrofonów z ultraszerokim pokryciem pomieszczenia i krystalicznie czystą jakością dźwięku.

Do zobaczenia i usłyszenia!

Więcej informacji na www.grandstream.pl / http://impetcomputers.pl/

Impet Computers sp. z o.o. jest oficjalnym dystrybutorem marki Grandstream.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...