TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Powstanie MiŚOT TV? Dyskusja na ISP Forum

Lokalność to atut małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych. Czy zatem kanał MiŚOT TV znalazłby uznanie widzów? Na ISP Forum trwa dyskusja.

Pomysłodawca MiŚOT TV już na wstępie zauważa, że to odważna i kosztowna inicjatywa. Jego zdaniem gra jest warta świeczki. Widzowie zyskaliby program telewizyjny wypełniony lokalnymi treściami.

Szybko dostrzeżono jednak problem. Czy lokalne problemy mieszkańców jednego regionu zainteresowałyby tych z drugiego? “Nie sądzę, by mieszkańców Włodawy trapiły problemy mieszkańców Nowego Tomyśla czy też Jaworzna tudzież Władysławowa” – odpowiedział forumowicz.

Odniosę się do powyższego. Otóż wielce prawdopodobne jest, że takie treści, chociaż naznaczone lokalnością, prezentowałyby pewne istotne informacje dla wszystkich, niezależnie od położenia na mapie Polski. Strona merytoryczna MiŚOT TV byłaby wypełniona wartościowymi treściami.

Inną sprawą są kwestie techniczne i finansowe. Użytkownicy forum zgodzili się, że stworzenie takiego kanału wymaga sporego nakładu kosztów i wyszkolonych pracowników.

Wygląda jednak na to, że pewne prace trwają. Do rozmowy włączył się rozmówca związany ze Stowarzyszeniem e-Południe. “[…] trwają zadania w tym zakresie, w których uczestniczę. To jest ten moment, gdzie powinniśmy poznać Wasze oczekiwania, dlatego zachęcam do szerokiej dyskusji w tym wątku” – odpisał.

W wątku padło też kilka innych, ciekawych pomysłów (“Ja bym zaczął od platformy, gdzie łatwo można by pobierać treści ze stron […] i prezentować w formie plansz”) oraz wartościowych postów (“jeśli ktoś robi materiał ciekawszy, to jednocześnie ma dużo odsłon, co kapitalizuje reklamą czy kasą portalu”).

W minionym tygodniu odbyła się konferencja PIKE. Podczas wydarzenia poruszono tematy związane z telewizją i rynkiem mediów w Polsce.

Dołącz do dyskusji na ISP Forum i wypowiedz się w sprawie MiŚOT TV!

Inne posty warte uwagi:

Zobacz też:

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze