TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

WhatsApp staje się platformą handlową. Rozmawiasz i robisz zakupy

WhatsApp zapowiada rozszerzenie platformy WhatsApp Business, czyli komunikatora służącego do kontaktów pomiędzy sprzedawcami a klientami. Na oficjalnym blogu pojawił się wpis na temat zakupów, płatności i obsługi klientów z poziomu aplikacji.

Padają tam informacje o rozszerzeniu platformy WhatsApp Business, czyli komunikatora służącego do kontaktów pomiędzy sprzedawcami a klientami. Analitycy Facebooka zauważyli, że WhatsApp coraz częściej służy do bezpośredniego handlu, a więc zamierza jeszcze bardziej uprościć ten proces.

Bezpośrednio w okienku rozmowy firmy będą mogły udostępnić swój katalog ofert. Z kolei zainteresowani zakupem otrzymają możliwość przeglądania produktów i pytania o szczegóły. Jeśli klient będzie zadowolony z rozmowy, będzie mógł dokonać zakupu bezpośrednio na czacie, poprzez kliknięcie odpowiedniego przycisku. Następnie pojawi się okienko z ceną i ilością towaru, a dalej użytkownik będzie mógł zapłacić – na przykład przy pomocy dodanej wcześniej w aplikacji karty płatniczej. 

Źródło: dobreprogramy.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...