TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Walka z AI trwa. Tym razem podejmuje ją Samsung

Pojawienie się sztucznej inteligencji i sposobów na wykorzystanie jej w pracy koncepcyjnej skusiło także Samsunga. Początkowo firma starała się dzięki rozwiązaniom AI zwiększyć swoją wydajność w obszarze planowania i projektowania. Co takiego się wydarzyło, że teraz Koreańczycy zabraniają wykorzystywać takie rozwiązania w pracy?

Koniec 2022 r. to pojawienie się ChatGPT. Narzędziem zachwycili się użytkownicy prywatni, ale też biznesowi. Ten model językowy pozwalał się bawić, przyspieszać poszukiwanie danych, planować pracę czy projektować rozwiązania techniczne. Pod wrażeniem była również koreańska firma Samsung, która postanowiła wykorzystać sztuczną inteligencję w swoich działaniach.

Po kilku miesiącach okazało się, że w tym wypadku straty przewyższają korzyści. Dlatego firma nie tylko zrezygnowała z korzystania z AI. Pojawił się też wyraźny zakaz podejmowania takich prób przez pracowników.

Samsung wypowiada wojnę AI

Próby wykorzystania przez Samsunga sztucznej inteligencji to już historia. Wszystko przez wycieki danych związane z użyciem ChatGPT. Firma korzystała z pomocy tego narzędzia i wprowadzane przez nią poufne dane stały się częścią bazy danych sztucznej inteligencji. W ten sposób kilka razy doszło do wycieku danych chociażby dotyczących specyfikacji półprzewodników.

Bloomberg podaje, że miało to konkretne następstwa i pojawiła się wewnętrzna notka Samsunga na ten temat. Znajduje się w niej informacja na temat nowej polityki korzystania ze sztucznej inteligencji. Obrywa się w niej nie tylko ChatGPT, ale też Google Bard i Bing. Firma uznaje, że przekazywane im informacje przechowywane następnie na zewnętrznych serwerach szkodzą polityce firmy. Problem stanowi odzyskanie ich lub usunięcie, a w rezultacie mogą być przekazywane innym użytkownikom.

Dlatego Samsung stanowczo zabrania pracownikom korzystania ze sztucznej inteligencji w pracy.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...