Walka o tańszy węgiel teraz w internecie

46

Od 26 września dostępna jest bezpłatna rządowa porównywarka cen cieplo.gov.pl. Odbiorcy i klienci indywidualni będą dzięki temu mogli sprawdzić oferty i ceny węgla oferowane przez dostawców wpisanych na listę Pośredniczących Podmiotów Węglowych. Wpisani na nią będą tylko ci przedsiębiorcy, którzy zostaną zweryfikowani jako bezpieczni i wiarygodni.

Temat węgla, jego ewentualnych braków w sezonie grzewczym, a także szybujących cen rozgrzewa społeczeństwo od tygodni. Pojawiają się informacje o nieuczciwych praktykach sprzedawców, którzy albo zawyżają jeszcze i tak wysokie ceny albo sprzedają niepełnowartościowy produkt, a nawet produkt podrobiony (jak pomalowane na czarno kamienie sprzedawane jako węgiel).

Teraz te problemy ma pomóc rozwiązać portal rządowy cieplo.gov.pl. Serwis ma łączyć konsumentów i sprzedawców zbierając informacje o punktach sprzedaży węgla, dostępnym asortymencie, cenach oraz pochodzeniu surowca. Dostarczane przez przedsiębiorców dane mają być weryfikowane tak, by oferta portalu dostarczała sprawdzone informacje pozwalające uniknąć oszustwa.

Zainteresowani ofertą będą mogli w jednym miejscu znaleźć wiarygodne dane na temat dostawców w okolicy oraz kosztach zakupu opału.  Ustandaryzowanie treści pozwoli łatwe odnajdowanie potrzebnych informacji, co ma wspierać osoby, które słabiej posługują się internetem i nie potrafią  samodzielnie weryfikować odnajdywanych w nim informacji.

Źródło: gov.pl