TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Wielkiej Brytanii BT Group zastępuje Huawei za pomocą rozwiązań Ericsson

Przedsiębiorca telekomunikacyjny BT Group z Wielkiej Brytanii zastępuje, używany do swoich usług 4G i 5G, sprzęt Huawei za pomocą rozwiązań dostarczanych przez firmę Ericsson.

Rząd brytyjski, po długotrwałym procesie testów bezpieczeństwa, orzekł w styczniu, że pozwoli na korzystanie ze sprzętu Huawei. Wyrokowi towarzyszą jednak ścisłe obostrzenia: sprzęt Huawei nie jest dozwolony w żadnej sieci bazowej i w nie więcej niż 35% sieci dostępu radiowego. Ponadto sprzętu chińskiego dostawcy nie można instalować w pobliżu instytucji wojskowych, energetyki jądrowej ani innych newralgicznych miejsc.

W związku z powyższym BT poinformowało, że w swoich wykorzysta w swoich usługach rozwiązania dla 4G i 5G od Ericsson. Howard Watson, główny specjalista ds. Technologii i informacji w BT, powiedział, że firma po dokonaniu oceny różnych głównych dostawców 5G, zdecydowała o wyborze Ericsson – jako najlepszą opcję na podstawie zarówno wyników laboratoryjnych, jak i przyszłości firmy.

BT oszacował, że decyzja Wielkiej Brytanii będzie kosztować 500 milionów funtów. Natomiast w oświadczeniu napisano: „Bezpieczeństwo naszych sieci jest absolutnym priorytetem dla BT, a my mamy już od dawna zasadę, aby nie używać Huawei w naszych bazowych sieciach”.

Deadline wyznaczony przez rząd UK dla dostawców internetu na usunięcie Huawei z ich bazowych sieci mija w styczniu 2023 roku.

Źródło: telecomstechnews.com

Michał Koch
Michał Koch
Dziennikarz i researcher. Tworzy teksty o najnowszych technologiach, 5G, cyberbezpieczeństwie i polskiej branży telekomunikacyjnej.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...