W Polsce średnia prędkość Starlink to 130 Mb/s

474
starlink

W Polsce Starlink osiąga prędkość nawet 130 Mb/s przy pobieraniu danych. Jest to bardzo dobry wynik i uzasadnia cenę tego internetu, która do najniższych nie należy. Informacje o prędkości podała firma Ookla w ramach podsumowania testów prędkości wykonywanych przez użytkowników.

Osiągana przez Starlink prędkości pobierania danych w Polsce osiągająca 130 Mb/s jest o prawie 50 większa niż przy internecie szerokopasmowym. Upload to trochę ponad 24 Mb/s, co jest wartością o 5 Mb/s niższą od średniej przy internecie szerokopasmowym.

Słabiej Starlink wypada przy badaniu piongów, gdyż  jego przypadku to 58 ms. Średnia w Polsce wynosi jedynie 10 ms, jednak w przypadku internetu satelitarnego jest to spodziewane i akceptowalne.

Dane dotyczące prędkości Starlink w Polsce pojawiły się w raporcie firmy Ookla, który podsumowuje wydajność satelitarnego systemu w czwartym kwartale 2021 roku.

Na podstawie zebranych danych wykazano, że internet firmy SpaceX w 15 krajach osiąga prędkości powyżej 100 Mb/s.

Chociaż Starlink nie jest propozycją tanią, to wartą jest zainteresowania w takich miejscach, w których inne połączenia sieciowe nie są możliwe. A osiągane przez niego prędkości pokazują, że to propozycja warta rozważenia.

Źródło: dobreprogramy.pl