W Polkowicach jest już koordynator szerokopasmowy

Mieszkańcy gminy Polkowice wykazują duże zainteresowanie planami władz związanymi z budową sieci szerokopasmowej. Pojawiło się wiele zgłoszeń, ale również zapytań w tej sprawie. Dlatego Burmistrz powołał koordynatora szerokopasmowego, który będzie odpowiadał na pytania mieszkańców oraz nadzorował kwestie związane z internetem szerokopasmowym.

Burmistrz Polkowic wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i ułatwiając im kontakt w sprawie internetu szerokopasmowego z urzędem gminy powołał gminnego koordynatora szerokopasmowego. Jest to też jedno z działań, jakie samorządu mogą i powinny wykonać w związku z uruchomieniem SIDUSIS czyli Systemu Informacyjnego o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego.

Kto został koorynatorem szerokopasmowym?

W gminie Polkowice koorynatorem szerokopasmowym został Roman Przydatek.

–  Burmistrz Łukasz Puźniecki powołał na to stanowisko pana Romana Przydatka. Z uwagi na powtarzające się na przestrzeni ostatniego roku pytania mieszkańców dotyczące szeroko pojętej telekomunikacji, a mówiąc ściślej, dostępu do usług szerokopasmowego Internetu, do światłowodu. Powołanie koordynatora szerokopasmowego będzie remedium na te pytania – zapewnia Roman Tomczak, rzecznik prasowy UG Polkowice – To będzie osoba, u której będzie można w jednym miejscu dowiedzieć się odpowiedzi na wszystkie pytania, na wszystkie niepewności i niepokoje czy plany na przyszłość, jakie ma gmina w tym zakresie – dodaje.

Urzędnicy informują, że do urzędu wpływa wiele pytań i zgłoszeń dotyczących budowanych na terenie gminy sieci światłowodowych. Podobna sytuacja ma miejsce na spotkaniach sołeckich i zarządów osiedli. Mieszkańcy szukają wiadomości na ten temat przy każdym kontakcie z urzędnikami różnych szczebli.

Teraz dzięki powołaniu pełnomocnika ds. telekomunikacji  i koordynatora szerokopasmowego jedna osoba będzie na wszystkie te pytania odpowiadała. Ponadto Roman Przydatek będzie również koordynował zadania różnych podmiotów w zakresie komunikacji. W zakresie jego obowiązków będzie pomoc Ministerstwu Cyfryzacji w zbieraniu rzetelnych informacji w celu lepszego dostosowania projektów przygotowywanych centralnie do potrzeb lokalnych.

Źródło: miedziowe.pl