TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Microsofcie zwolnienia w działach AI i IoT

W Microsofcie pojawiła się kolejna fala masowych zwolnień. Głównie to osoby związane z łańcuchem dostaw, sztuczną inteligencją oraz internetem rzeczy.

CRN USA na podstawie wpisów na LinkedIn ustalił, że Microsoft znowu zwalnia ludzi. To już trzecia fala zwolnień w tej firmie. Pracę stracili ludzie na stanowiskach związanych z łańcuchem dostaw, sztuczną inteligencją i internetem rzeczy. Zgodnie z danymi firmy zwolnienia dotyczyły różnych szczebli, funkcji, zespołów oraz regionów.

Wiadomo jednak, że zgodnie z danymi dla stanu Waszyngton gdzie znajduje się centrala firmy, tylko w tym roku pracę straciło 2,2 tys. osób.Microsoft panuje jednak globalną reedukację swojej załogi o aż 10 tysięcy osób.

Jedną z grup, którą to dotknęło jest zespół zajmujący się projektem automatyzacji opartej na sztucznej inteligencji – Bonsai. I to pomimo niedawnych głośnych inwestycji w AI. Pracę stracił po 20 latach szef ds. produktów i strategii biznesowej i dyrektorowi operacyjnemu ds. AI – inkubacje.

Zwolniono także szefa zespołu menedżerów produktów w zakresie inżynierii łańcucha dostaw, która jest częścią grupy Cloud and AI w Microsofciem który pracował tam 18 lat. Wraz z nim odejść ma duża część zespołu liczącego prawie 400 osób.

Zwolnienia dotknęły też zespołu, który zajmował się bezpieczeństwem łańcucha dostaw, monitorowaniem procesów biznesowych i wsparciem operacji sztucznej inteligencji (AIOps) czy pracowników pełniących powiązane z tym role. Pracę stracił starszy menedżer produktu od 7 lat zajmujący się łańcuchem dostaw Azure i urządzeń, inżynier oprogramowania pracujący nad rozwiązaniami PaaS czy dyrektor ds. partnerstw sprzętowych i 5G, odpowiedzialny za partnerstwa półprzewodników „Azure Light Edge”. To wszystko wieloletni pracownicy Microsoft.

Nie wiadomo jak po tych redukcjach zatrudnienia będzie wyglądała organizacja pracy w firmie i jaka będzie jej przyszłość.

Źródło: CRN USA, crn.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...