W Microsofcie zwolnienia w działach AI i IoT

Marrhew Manuel unsplash

W Microsofcie pojawiła się kolejna fala masowych zwolnień. Głównie to osoby związane z łańcuchem dostaw, sztuczną inteligencją oraz internetem rzeczy.

CRN USA na podstawie wpisów na LinkedIn ustalił, że Microsoft znowu zwalnia ludzi. To już trzecia fala zwolnień w tej firmie. Pracę stracili ludzie na stanowiskach związanych z łańcuchem dostaw, sztuczną inteligencją i internetem rzeczy. Zgodnie z danymi firmy zwolnienia dotyczyły różnych szczebli, funkcji, zespołów oraz regionów.

Wiadomo jednak, że zgodnie z danymi dla stanu Waszyngton gdzie znajduje się centrala firmy, tylko w tym roku pracę straciło 2,2 tys. osób.Microsoft panuje jednak globalną reedukację swojej załogi o aż 10 tysięcy osób.

Jedną z grup, którą to dotknęło jest zespół zajmujący się projektem automatyzacji opartej na sztucznej inteligencji – Bonsai. I to pomimo niedawnych głośnych inwestycji w AI. Pracę stracił po 20 latach szef ds. produktów i strategii biznesowej i dyrektorowi operacyjnemu ds. AI – inkubacje.

Zwolniono także szefa zespołu menedżerów produktów w zakresie inżynierii łańcucha dostaw, która jest częścią grupy Cloud and AI w Microsofciem który pracował tam 18 lat. Wraz z nim odejść ma duża część zespołu liczącego prawie 400 osób.

Zwolnienia dotknęły też zespołu, który zajmował się bezpieczeństwem łańcucha dostaw, monitorowaniem procesów biznesowych i wsparciem operacji sztucznej inteligencji (AIOps) czy pracowników pełniących powiązane z tym role. Pracę stracił starszy menedżer produktu od 7 lat zajmujący się łańcuchem dostaw Azure i urządzeń, inżynier oprogramowania pracujący nad rozwiązaniami PaaS czy dyrektor ds. partnerstw sprzętowych i 5G, odpowiedzialny za partnerstwa półprzewodników „Azure Light Edge”. To wszystko wieloletni pracownicy Microsoft.

Nie wiadomo jak po tych redukcjach zatrudnienia będzie wyglądała organizacja pracy w firmie i jaka będzie jej przyszłość.

Źródło: CRN USA, crn.pl