TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Jedwabnem zainagurowano  „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich”

Projekt „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” miał swoją inaugurację w Jedwabnem. Na wydarzeniu pojawił się sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Adama Andruszkiewicza, poseł Kazimierz Gwiazdowski, wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbraś i burmistrz Jedwabnego – Adam Mariusz Niebrzydowski. Inauguracja miała miejsce 23 stycznia.

W Polsce Koła Gospodyń Wiejskich istnieją od 150 lat. Chociaż ich członkinie i członkowie tworzę różnego rodzaju rękodzieło, to nie były one udostępniane w sieci dla szerokiego grona odbiorców. Dzięki projektowi „Cyfrowe Kola Gospodyń Wiejskich” to ma się zmienić.

– Bardzo się cieszę, że właśnie tutaj na ziemi łomżyńskiej, w województwie podlaskim spotykamy się, aby zainaugurować ten projekt w naszym województwie. To bardzo ważny projekt związany z cyfryzacją terenów wiejskich. Nasz Rząd mocno wspiera koła gospodyń wiejskich, bo to dzięki Wam pokazujemy wspólnie piękno Polski lokalnej – powiedział minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, Poseł na Sejm RP.

W wydarzeniu uczestniczyły inne biorącej udział w projekcie koła  takie jak KGW w Sierzputach Młodych, KGW „Olszynianki” w Olszynach, KGW „Grądowiacy” w Grądach Wielkich, KGW „Orlikowianki” w Orlikowie, KGW w Kownatach i KGW „Kuczawniaki” w Kuczach Wielkich.

– Często powtarzam, że ochotnicza straż pożarna i koła gospodyń wiejskich to „służbowe małżeństwo” dla dobra drugiego człowieka. Samorząd województwa podlaskiego wspiera Państwa jak tylko możemy. Chcemy tworzyć takie warunki, które pozwalają na to, żeby na wsi wcale nie mieszkało się gorzej niż w mieście – podkreślił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Projekt „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” to cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Uczestniczki i uczestniczy będą na nich uczyć się praktycznej obsługi sprzętu, korzystania z sieci, komunikacji internetowej czy załatwiania spraw w formie online. W województwie podlaskim, powiecie łomżyńskim do projektu zgłosiło się 112 osób z 15 KGW.

– Aby otworzyć się na świat, warto korzystać z Internetu i pokazywać też w ten sposób piękno naszej kultury i naszej ziemi. To pozwala na jeszcze szerszy rozwój ziemi łomżyńskiej i naszego kochanego województwa podlaskiego –  powiedział minister Adam Andruszkiewicz, Poseł ziemi podlaskiej.

 „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” będą kosztować ponad 3,7 mln zł. Pieniądze na ten projekt pochodzą z Funduszy Europejskich.

Źródło: gov.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...