TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W gminie Kotla światłowód nie dla wszystkich

Dzięki budowie światłowodu w gminie Kotla mieszkańcy kilku wsi zyskają dostęp do internetu. Jednak ani mieszkańcy, ani gmina nie miała wpływu na zakres inwestycji.

W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 powstał projekt o nazwie „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach w podregionie legnicko-głogowskim”.

Pozwoli to uzyskać dostęp do internetu mieszkańcom Sobczyc, Krzekotówka, Moszczowic, Głogówka, Kulowa i Kotla. Jednak w trakcie realizacji projektu nie brano pod uwagę potrzeb gminy Kotla i nie konsultowano inwestycji.

Realizację zadania powierzono firmie FIBEE I Sp. z o. o. z siedzibą w Wysogotowo, a za całość odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

Wójt gminy kilkakrotnie spotykał się z przedstawicielami firmy realizującej zadanie, by wpłynąć na rozszerzenie zakresu inwestycji. W tym celu nawet obniżono opłaty za zajęcia pasa drogowego i umieszczeniu infrastruktury teletechnicznej w pasie drogowym. Niestety nie wpłynęło to na przychylenie się do potrzeb gminy.

Wykonawca zapewnia, że wszystkie prace zakończą się w połowie lipca. To oznacza, że już w sierpniu będą podpisywane umowy na podłączenie. Oczywiście przez tych, którzy mają na to szansę w ramach tego zadania. Reszta będzie musiała poczekać.

Źródło: glogow.naszemiasto.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...