TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W gdańsku zatrzymano pojderzanych o oszustwa „na Blika”

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani przez kryminalnych z Gdańska. W sprawie pojawiło się 12 zarzutów związanych z oszustwem metoda „na Blika”. Sąd tymczasowo zatrzymał podejrzanych na trzy miesiąca na wniosek śledczych.

Kryminalni z Gdańska zatrzymali przy bankomacie trzech mężczyzn, którzy podejrzani są o przeprowadzanie oszustw metodą „na Blika”.

— Przy jednym z bankomatów w gdańskiej dzielnicy VII Dwór funkcjonariusze operacyjni oraz dzielnicowi zatrzymali trzech obywateli Białorusi w wieki 21, 33 i 42 lat. Policjanci ustalili, że podejrzani, dokonując oszustw na blika, w większości przypadków wypłacali pieniądze z bankomatu, przy którym zostali zatrzymani — relacjonuje sprawę podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa gdańskiej policji.

Sprawcy dokonywali oszustw podszywając się pod osoby kupujące przedmioty na aukcji, pracowników firmy kurierskiej lub pracowników banku. W ten sposób wyłudzali kody Blik, z użyciem których dokonywali potem wypłat pieniędzy.

— We wszystkich przypadkach pokrzywdzeni po wykonaniu operacji orientowali się, że doszło do oszustwa i zawiadamiali o tym policję — mówi Magdalena Ciska.

Na razie podejrzani są zatrzymani tymczasowo na trzy miesiące decyzją sądu. Za przestępstwo grozi im do ośmiu lat więzienia.

Źródło: wiadomości.onet.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...