TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Gdańsku spotkała się Grupa Com-ITU

Grupa Com-ITU, działająca w ramach Europejskiej Konferencji Administracji Poczty i Telekomunikacji (CEPT), spotkała się w Gdański na początku maja. Spotkanie było okazją do dyskusji i wymiany poglądów oraz ważnym etapem na drodze przygotowań naszego regionu do Światowego Zgromadzenia Standaryzacji Telekomunikacji (WTSA). Odbędzie się ono w dniach 15–24 października 2024 r. w New Delhi w Indiach.

Grupa Com-ITU gromadzi przedstawicieli 46 państw europejskich oraz sektora prywatnego. Stanowi integralną część CEPT, organizacji skupiającej europejskie administracje pocztowe i telekomunikacyjne. Pośród jej zadań jest  koordynacja działań w zakresie standardów i regulacji telekomunikacyjnych na poziomie międzynarodowym. Reprezentuje również interesy Europy podczas światowych szczytów organizowanych w ramach Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU).

W dniach 7-9 maja 2024 r. Grupa Com-ITU spotkała się w Gdańsku. W trakcie obrad przyjęto pierwsze projekty wspólnych stanowisk europejskich dotyczących m.in. propozycji modyfikacji istniejących rezolucji ITU w zakresie cyberbezpieczeństwa, protokołu komunikacyjnego IPv6 czy międzynarodowych regulacji telekomunikacyjnych.

Ma to szczególne znaczenie w czasach coraz bardziej zaawansowanych technologii komunikacyjnych i cyfrowych wyzwań. Dzięki ustaleniu wspólnych standardów i regulacji łatwiej można zapewnić bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie systemów telekomunikacyjnych.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...