TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W 2024 roku Amazon Prime Video z reklamami. Żeby ich nie oglądać trzeba będzie zapłacić

Kolejny serwis streamingowy wprowadza reklamy. Dla tych, którzy nie będą chcieli ich oglądać, będzie istniała taka możliwość. Niestety za to trzeba będzie zapłacić. Gdzie w pierwszej kolejności pojawi się Amazon Prime Video z reklamami?

Kolejne serwisy streamingowe prowadzają reklamy, by zwiększać swoje zyski. Posiadacze najtańszych pakietów muszą liczyć się z tym, że będą skazani na reklamy jak w tradycyjnej telewizji. Do grona serwisów streamingowych z reklamami od stycznia dołączy Amazon Prime Video.

Amazon Prime Video z reklamami

Zgodnie z informacjami podanymi przez sam serwis streamingowy, reklamy pojawią się w nim od 29 stycznia 2024 roku. Ma to zagwarantować finanse  na inwestycje w konkurencyjne treści.

Na początek (już w styczniu) reklamy pojawią się w:
– USA,
– Wielkiej Brytanii,
– Niemczech,
– Kanadzie.

Następnie planowane jest wprowadzenie ich do:
– Francji,
– Włoch,
– Hiszpanii,
– Meksyku,
– Australii.

Ceny pakietów w tych krajach pozostaną na obecnym poziomie. Jednak dla tych, którzy nie chcą oglądać reklam, przewidziana jest możliwość uiszczenia w tym celu dodatkowej opłaty. Jej koszt to 2,99 dol. miesięcznie.

Co z reklamami w Amazon Prime Video w Polsce?

Na razie reklamy w Amazon Prime Video ominą Polskę. Podobnie było przy wprowadzaniu reklam na Netflixa czy Disney+. Jednak można przypuszczać, że taka sytuacja nie będzie trwać wiecznie. W pewnym momencie także w Polsce pojawią się reklamy wraz z pakietami opłat za ich brak.

Przewidywać można również podwyżkę cen za Amazon Prime. Obecnie jest ona wyjątkowo niska i kosztuje jedynie 49 zł za cały rok.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...