TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Viaplay w Polsce

Sportowa platforma streamingowa Viaplay ruszy na terenie Polski już 3 sierpnia. Tak zapowiedział jej właściciel NENT Group. Oferta będzie zawierała nie tylko transmisje sportowe, ale także seriale, programy rozrywkowe czy bajki dla dzieci.

– Wchodzimy do Polski na długi okres, by być liderem w każdym znaczeniu tego słowa – zapowiedział Anders Jensen, prezes i CEO w NENT Group.

Opłata za korzystanie  platformy Viplay ma wynosić 34 zł miesięcznie.

Będzie można z niej korzystać na komputerach PC i Mac, smartfonach i tabletach z Androidem i iOS, telewizora Smart TV

Podstawowa oferta Viplay to treści sportowe. Będzie można na niej oglądać mecze eliminacji w strefie afrykańskiej do piłkarskich mistrzostw świata 2022 oraz trzy ligi piłkarskie kobiet. W Polsce w latach 2023-025 ma być też transmitowana Formuła 1. Oprócz tego wyścigi IndyCar, Formuły 2, NASCAR, MotoGP, Porsche Supercup i Formula Renault Eurocup.

Platforma ma mieć w Polsce lokalne studio, a od połowy lipca szefem redakcji sportowej będzie Paweł Wilkowicz.

– Naszym celem jest zaprezentowanie każdego meczu, niezależnie czy będzie to spotkanie Bundesligi, Ligi Europy czy Ligi Konferencji, z najlepszym, profesjonalnym komentarzem w języku polskim – zapowiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Peter Norrelund, chief sports officer w NENT Group.

Jednak oprócz treści sportowych Viplay oferuje też inne programy. Ponad 70 produkcji oryginalnych, treści od amerykańskich producentów i nadawców NBCUniversal, Sony, MGM oraz CBS czy serie filmów. Do tego oferta bajek dla dzieci i pierwsza niesportowa produkcja w Polsce, jaką ma być program rozrywkowy „Fort Boyard”.

Filmy i seriale będą dostępne z napisami w języku polskim lub z polskim lektorem, a treści dla dzieci z dubbingiem.

Obecnie Viaplay dostępna jest w Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, na Islandii, Litwie, Łotwie i w Estonii. Pod koniec 2021 roku ma pojawić się również w USA, w 2022 r. w Holandii, a rok później na jeszcze czterech innych rykach.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...