Uwaga na fałszywe SMS-y o blokadzie konta Allegro

613
fot. Pixabay

Oszuści nie śpią. Tym razem sieć zarzucili na użytkowników Allegro. Wysyłają do nich fałszywe SMS-y z informacją, że ich konta mogą zostać zablokowane. O najnowszym ataku phishingowym informuje portal Niebezpiecznik.pl.

Co sugerują w SMS-ach oszuści? Że, aby uniknąć blokady konta, trzeba potwierdzić swoje dane. Cyberprzestępcy zasłaniają się przepisami RODO, a w praktyce chcą wyłudzić m.in. dane do karty płatniczej. W tym celu spreparowali formularz Allegro, do którego prowadzi link z fałszywej wiadomości tekstowej.

Od strony wizualnej witryna jest dobrze przygotowana i w pierwszym kontakcie można odnieść wrażenie, że jest to oficjalna strona Allegro. Formularz jest jednak przygotowany przez oszustów, którzy dążą do kradzieży środków z konta bankowego ofiary, żądając podania danych z karty płatniczej.

Osoby, które wypełniły taki formularz, powinny bezzwłocznie zablokować swoją kartę z banku oraz zmienić hasło do Allegro. Zarówno dane z karty, jak i dane logowania zostały bowiem przekazane wprost do oszustów.

Przypominamy o konieczności sprawdzania wiarygodności odwiedzanych stron i linków. W tym przypadku powinna nam się zapalić czerwona lampka, że o ryzyku blokady konta Allegro zostaliśmy poinformowani za pośrednictwem SMS-ów, zamiast pocztą elektroniczną.

Źródło: Niebezpiecznik.pl