UPC Polska podnosi ceny

rachunek

UPC Polska rozsyła do abonentów e-maila z informacja o podwyżce opłat o 8 zł miesięcznie. Wiąże się to z wyższą prędkością internetu od 1 lutego 2022 roku. Inwestycje firmy w szybki internet to także koszty dla klientów.

UPC Polska została kupiona przez Play. Teraz inwestując w szybszy internet jednocześnie podnosi koszty abonemantu. Do klientów trafił mail:

– Od 1 lutego 2022 roku ulepszamy Twoją usługę. Zyskasz szybszy internet w programie „Więcej korzyści dla Ciebie. Aby Ci było u nas jeszcze lepiej”.(…) Informujemy Cię, że Twój abonament wzrośnie o 8 zł od 1 lutego 2022 r.

Dla niektórych użytkowników to zwiększenie prędkości internetu do 500 Mb/s, dla innych do 750 Mb/s

– W roku 2021 kontynuowaliśmy nasze inwestycje, wprowadzając bezpłatnie dla ponad 850 tysięcy klientów Inteligentne WiFi, podnoszące jakość internetu w domu, oraz zwiększając prędkość wysyłania danych. To szczególnie ważne, gdy więcej klientów pracuje i uczy się dziś zdalnie – poinformował Wirtualnemedia.pl Michał Fura, rzecznik prasowy UPC. – W ramach naszych działań, zaoferowaliśmy klientom jeszcze wyższą jakość i wartość świadczonych usług, zapewniając im możliwość pozostania przy dotychczasowych opcjach albo skorzystania z lepszej oferty z możliwością rezygnacji w ciągu 6 miesięcy i powrotu do pierwotnej opcji wraz z kompensatą, a także wypowiedzenia umowy –  wyjaśnił Fura.

W informacji UPC Polska wynika, że z szybszego internetu i wyższych opłat abonamentowych będzie można zrezygnować.

Ci, którzy już teraz wiedzą, że nie chcą z płacić wyższego abonamentu za szybszy internet, mogą do końca stycznia zadeklarować to na stronie upc.pl. Pozostali klienci będą mogli tę opcję testować do 31 lipca 2022 r. Do tego czasu mogą zadecydować, czy decydują się na szybszy internet wraz z wyższymi opłatami. Jeśli z niego zrezygnują, to operator zwróci im różnicę abonamentową za okres brania udziału w promocji.

 Źródło: wirtualnemedia.pl