UOKiK w sprawie zwrotu środków prepaid

Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ma zaproponować projekcie Prawa Komunikacji Elektronicznej przepis mówiący, że klient usługi prepaidowej przy rejestracji karty będzie podawał numer swojego rachunku bankowego. Ma to ułatwić klientom odzyskanie niewykorzystanych środków z karty.

„Zaproponujemy zmianę brzmienia artykułu tak, aby konsument rejestrując kartę pre-paid mógł podać numeru konta bankowego, na które automatycznie otrzyma zwrot niewykorzystanych pieniędzy. Brak podania numeru konta nie zablokuje jednocześnie możliwości odzyskania pieniędzy po wygaśnięciu karty pre-paid lub przejściu do innego operatora komórkowego. Zasilenie Funduszu Szerokopasmowego nastąpi wówczas, gdy obie ścieżki odzyskania pieniędzy nie zostaną przez konsumenta wykorzystane” – przekazał Chróstny.

Prezes UOKiK wspomniał też, że operatorzy latami zatrzymywali środki z kart prepaid. Teraz będą przekazywane na Fundusz Szerokopasmowy. Jest to efekt rozmów z Januszem Cieszyńskim, ministrem do spraw cyfryzacji.

UOKiK w 2021 roku wydał szereg decyzji dotyczących zwrotu niewykorzystanych środków, w tym w sprawach dotyczących Plusa i T-Mobile.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Zobacz też: