TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Światłowody motorem napędowym rynku sprzętu szerokopasmowego

W II kwartale 2021 r. przychody na rynku sprzętu do szerokopasmowego dostępu wzrosły o 7 proc. do poziomu 3,6 mld dolarów. Ten wzrost to efekt wydatków na infrastrukturę kablową i PON. Takie dane podał Dell’Oro Broadband Access and Home Networking Quarterly Report.

— Budowa infrastruktury światłowodowej na potrzeby gospodarstw domowych i biznesu nie wykazuje oznak spowolnienia —powiedział Jeff Heynen, wiceprezes ds. dostępu szerokopasmowego i sieci domowych w Dell’Oro Group —Pomimo ograniczeń w łańcuchu dostaw i zwiększonych kosztów, operatorzy nadal traktują priorytetowo wydatki na swoje sieci dostępu szerokopasmowego.

 W stosunku rok do roku wydatki na rozwiązania PON OLT wzrosły o 17 proc. Dostawy jednostek PON ONT przekroczyły 35 mln sztuk. Próg został przekroczony po raz drugi w ciągu trzech kwartałów.

Rok do roku przychody ze sprzedaży kabli wzrosły o 12 proc. Osiągnęły poziom 247 mln dol.

Przychody ze sprzedaży koncentratów dostępowych DSL spadły natomiast o 51 proc. w ujęciu rok do roku. Powodem tego był wolniejsze dostawy portów.

Źródło: delloro.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...