TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UOKiK udostępnił filtr AR do oznaczania reklam

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uruchomił filtr AR . Dzięki niemy na Instagramie i Facebooku można w jasny sposób oznaczać reklamy, autoreklamy i materiały sponsorowane. Filtr AR „OznaczamReklamy” jest uzupełnieniem rekomendacji UOKiK dotyczących oznaczania treści reklamowych przez influencerów w mediach społecznościowych.

–  Zachęcam do stosowania przygotowanego przez nas narzędzia – filtru AR, który wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, tak by wspomagać influencerów w prawidłowym oznaczaniu treści reklamowych. Dzięki niemu można wyróżnić reklamę, autopromocję lub prezent. Filtr można wyszukać po haśle „OznaczamReklamy” lub znaleźć na profilu UOKiK na Instagramie –  powiedział Tomasz Chróstny prezes UOKiK.

Teraz można nie tylko zapoznać się z rekomendacjami UOKiK i je stosować, ale korzystać z filtra AR, który to ułatwia. Jest on narzędziem bezpłatnym. Wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość dla urozmaicenia publikowanych obrazów i wideo. Pozwala oznaczać materiały komercyjne w sposób czytelny, a jednocześnie atrakcyjny.

– Nowoczesna technologia stojąca za filtrami AR umożliwia nakładanie efektów na obraz z kamery w czasie rzeczywistym.  Dzięki naszemu filtrowi zadbasz o wyraźne i jednoznaczne oznaczenie reklamy, autopromocji i prezentu. Będzie to też jasny sygnał dla twoich odbiorców, że znasz i stosujesz się do wytycznych zawartych w naszych Rekomendacjach, a dla nas, że pomagasz polecać je dalej – komentuje Chróstny.

Filtr „OznaczamReklamy” ma dwie wersje kolorystyczne: fioletową i białą. Dwupoziomowe oznaczanie pozwala lepiej dopasować je do kreacji twórców internetowych zachowując dobrą widoczność oznaczeń. Dla odbiorców jest to jasne i czytelne identyfikowanie treści jako komercyjnych. Niezależnie od tego, czy korzystają z urządzeń mobilnych czy stacjonarnych.

Źródło: uokik.gov.pl, wirtualnemedia.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...