TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

UKE z Teleoff na wideokonferencji

UKE odbył wideokonferencje z Teleoff. To słowacki regulator runku telekomunikacyjnego. Spotkanie odbyło się w dwóch turach – 4 i 10 listopada. Jego celem była wymiana doświadczeń i praktyk z obszaru regulacji rynku komunikacji elektronicznej.

Spotkaniu przewodniczył po polskiej stronie Prezes UKE Pan Jacek Oko, a po stronie słowackiej – Przewodniczący Teleoff Ivan Martak.

Dzięki nowoczesnym technologiom i możliwości spotkań zdalnych, odbywają się one na takim samym poziomie jak przed pandemią. Przedstawiciele regulatorów telekomunikacyjnych obu państwa mogą dyskutować i wymieniać się doświadczeniami.

Tematami spotkania były  rozwiązania stosowane w zakresie realizacji Planu Szerokopasmowego Polski i wykorzystania funduszy unijnych na infrastrukturę telekomunikacyjną. Rozmawiano również o regulacji dostępu do słupów polskich spółek energetycznych czy zapewnienia hurtowego dostępu do infrastruktury fizycznej.

Słowacki regulator podzielił się doświadczeniem z zakresu zakresie wykorzystania pasma częstotliwości 3,8-4,2 GHz, stawki zerowej czy regulacji ciemnych włókien.

Na co dzień UKE i Teleoff współpracują głównie w ramach BEREC i innych forów europejskich i światowych. Spotkanie pozwoliło im wymieniać się doświadczeniami w zakresie bieżących problemów w działalności regulacyjnej.

Źródło: uke.gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...