TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Trzeci nabór wniosków w programie Cyfrowa Gmina

Startuje trzeci nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. W tym etapie może brać udział 626 gmin. Całkowita kwota do rozdysponowania do 162 miliony zł.

– Zależy nam, aby „Cyfrowa Gmina”, o której dzisiaj rozmawiamy, była programem wyrównywania szans, mostem łączącym możliwości mniejszych i większych gmin, tych bogatszych i tych mniej zamożnych – mówił na spotkaniu w Zgierzu w województwie łódzkim sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz

W drugim naborze, w którym mogły wziąć udział 1063 gminy, wzięły udział ostatecznie 1053. Rozdysponowano wtedy kwotę 250 mln zł.

Trzeci nabór to niższe fundusze, ale też mniej gmin do ich podziału. 162 miliony zł będą rozdysponowane pomiędzy maksymalnie 626 gminami, jeśli w naborze wezmą udział wszystkie gminy uprawnione. Minimalna wysokość wsparcia, na jakie może liczyć każda gmina to 100 000 zł, a maksymalna – 2 000 000 zł.

– Pandemia pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy i podległe im jednostki mają kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców i działających na ich terenie firm. Nasz program „Cyfrowa Gmina” pomoże wyrównać możliwości samorządów. Wiele urzędów szybko i sprawnie przeniosło już swoje działanie do sieci, m.in. zrobił to Urząd Miasta w Zgierzu, jednak wiemy, że przygotowanie gmin do realizacji tego typu działań nie zawsze jest możliwe i nie zawsze odpowiada oczekiwaniom mieszkańców – przekonywał na spotkaniu minister Andruszkiewicz.

Źródło: gov.pl

Czytaj także

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze