Drugi nabór wniosków w programie Cyfrowa Gmina

Prawie 251 mln zł będzie do rozdysponowania w drugim naborze w programie „Cyfrowa Gmina”. 1063 gminy, które mogą w nim wziąć udział, mają na to czas do 22 grudnia.

Program „Cyfrowa Gmina” jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. Cały jego budżet to miliard złotych.

W pierwszym nabiorze, który zakończył się17 listopada, mogły wziąć udział 734 gminy. Z tej możliwości skorzystało 720 gmin, co oznacza 98 proc. wszystkich uprawnionych.

Teraz trwa drugi nabór do programu.

– Do drugiego nabory zapraszamy kolejne 1063 gminy, w tym 169 mazowieckich samorządów. Tym razem do rozdysponowania mamy ponad 250 milionów złotych. Wnioski można składać do 22 grudnia, a rozliczać do końca 2022 r. – ogłosił minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nabór wniosków prowadzi Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Gminy biorące udział w programie mogą liczyć na wsparcie od 100 tys. do 2 mln zł. Za te pieniądze będą mogły kupić sprzęt komputerowy dla jednostek podległych, przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami czy prowadzić dalszą cyfryzacje urzędów. Niezbędnym działaniem jest również audyt cyberbezpieczeństwa.

Źródło: gov.pl

Czytaj także: