TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Drugi nabór wniosków w programie Cyfrowa Gmina

Prawie 251 mln zł będzie do rozdysponowania w drugim naborze w programie „Cyfrowa Gmina”. 1063 gminy, które mogą w nim wziąć udział, mają na to czas do 22 grudnia.

Program „Cyfrowa Gmina” jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU. Cały jego budżet to miliard złotych.

W pierwszym nabiorze, który zakończył się17 listopada, mogły wziąć udział 734 gminy. Z tej możliwości skorzystało 720 gmin, co oznacza 98 proc. wszystkich uprawnionych.

Teraz trwa drugi nabór do programu.

– Do drugiego nabory zapraszamy kolejne 1063 gminy, w tym 169 mazowieckich samorządów. Tym razem do rozdysponowania mamy ponad 250 milionów złotych. Wnioski można składać do 22 grudnia, a rozliczać do końca 2022 r. – ogłosił minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nabór wniosków prowadzi Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Gminy biorące udział w programie mogą liczyć na wsparcie od 100 tys. do 2 mln zł. Za te pieniądze będą mogły kupić sprzęt komputerowy dla jednostek podległych, przygotować urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami czy prowadzić dalszą cyfryzacje urzędów. Niezbędnym działaniem jest również audyt cyberbezpieczeństwa.

Źródło: gov.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...

EPIX – bieżące zmiany w punkcie wymiany

Gdyby nie EPIX, rynek telekomunikacyjny w Polsce wyglądałby dziś inaczej. To właśnie dzięki trzem...

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...