To niesamowite jak przebiegli są internetowi przestępcy

255

Internetowi przestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby, by nas oszukać i wyciągnąć nasze pieniądze. Ochrona przed nimi wymaga od nas wiedzy i świadomości. Dlatego mBank po raz kolejny rusza z kampanią dotyczącą cyberzagrożeń.

„Ludzie są niesamowici” to nazwa kampanii ostrzegającej przed zagrożeniami z sieci. W kampanii wykorzystywane są autentyczne przypadki oszust. SMS z informacją o niedopłacie za przesyłkę, wiadomość o możliwości odłączenia prądu przy braku natychmiastowej opłaty, kradzież samochodu na dane z prawa jazdy wrzuconego do sieci. Żeby się przed tym uchronić należy być ostrożnym, czujnym i nieufnym. Jedno kliknięcie może czasem oznaczać utratę wielu tysięcy zł.

Bank przygotował stronę LudzieSaNiesamowici.pl zawierająca informacje o niebezpiecznych zachowaniach w sieci, a także o sposobach ochrony przed cyberprzestępcami.

Pojawią się też posty kampanii w telewizji, radiu i internecie. Przy okazji bank promuje swoją usługę CyberRescue. Jest to wsparcie  specjalistów, którzy przez całą dobę odpowiadają na pytania i wątpliwości klientów mBanku. Problemy, z którymi można się do nich zwrócić, nie musza dotyczyć jedynie bankowości. To także wątpliwości, które pojawiają się w związku z wiadomościami przysyłanymi na skrzynkę mailową czy konto społecznościowe.

Cyberzagrożenie może pojawić się w każdym miejscu w internecie. Niezależnie od urządzenia, na którym z niego korzystamy. Warto mieć tego świadomość i wiedzieć, jak się chronić.

Źródło: mBank, prnews.pl