TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

TikTok liderem aplikacji mobilnych w 2021 r.

W całym 2021 r. zostanie przeznaczonych na aplikacje mobilne 133 mld dol. To wzrost o 19,7 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Takie dane podaje Sensor Tower.

O 17,7 proc. wzrosną wydatki w ramach samego App Store. Mają osiągnąć 85,1 mld dol. W Google Play wzrost ma natomiast wynieść 23,5 proc. A wydatki osiągną 47,9 mld dol.

W obu sklepach pośród aplikacji (z wyłączeniem gier), największe przychody generuje TikTok. W App Store jest on niekwestionowanym liderem. W Google Play jest na liście trochę niżej, jednak to nie zmienia jego ogólnej pozycji w zestawieniu.

TikTok jest także liderem liczby pobrań. I tutaj podobnie jak poprzednio – wygrywa nie tylko w ogólnym zestawieniu, ale również w App Store. W Google Play na pierwszym miejscu jest jednak Facebook.

Według szacunku analityków Sensor Tower także wydatki na gry mobilne wzrosną. Mają osiągnąć 89,6 mld dol., co jest wzrostem o 12,6 proc. A to gry stanowią większość przychodów sklepów z aplikacjami. W App Store ich udział to 61,5 proc, w Google Play aż 78 proc.

W rozbiciu na te dwa sklepy wzrosty są również niebagatelne. W App Store wydatki maja się zwiększyć o 9,9 proc. osiągając 52,3 mld dol. W Google Play nastąpi wzrost aż o 16,6 proc., a wydatki osiągną 37,3 mld dol.

W sumie największe przychody są udziałem gry PUBG Mobile. Jednak nie jest ona liderem żadnego z dwóch sklepów. W App Store jest nim Honor of Kings, a w Google Play – Coin Master.

PUBG Mobile  wygrywa jednak pod względem pobrań w App Store. Jednak ogólnie w tej kategorii najlepiej wypada gra Garena Free Fire.


Źródło: wirtualnemedia.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...