TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Telewizor sam się włącza w nocy – wina popularnej aplikacji

U wielu osób telewizory w nocy włączają się i grają głośno budząc domowników. Taka sytuacja ma miejsce od listopada. Dotyczy ona klientów brytyjskiej platformy cyfrowej Sky. Odpowiedzialna ma być za to aplikacja stacji Channel 4.

Problemy z włączającym się samoistnie telewizorem w nocy zaczęli zgłaszać kolejni użytkownicy.

Jeśli telewizor jest w trybie czuwania, od czasu do czasu odtwarza losowe fragmenty dźwięku. Przed chwilą mieliśmy kilka sekund melodii z czołówki teleturnieju „Taskmaster” – opisuje sytuację posiadacz sprzętu od Sky na forum dyskusyjnym tej platformy cyfrowej.

Inny użytkownik nakreśla podobny problem.

Dokładnie to samo zdarzyło się dziś dwa razy, co było dość denerwujące podczas snu. To był dźwięk z programu, który oglądaliśmy kilka godzin wcześniej. Staje się to naprawdę denerwujące. Zrestartowałem telewizor, ale problem dalej występuje o wczesnych godzinach porannych – zauważa inny klient Sky.

Jak widać nawet reset urządzenia nie rozwiązał występującego problemu. W przypadku uniknięcie problemów ze Sky Glass najlepszym sposobem byłoby odłączanie telewizora na noc od źródła prądu. Tylko dla ilu użytkowników jest to sensowne i wykonalne zadanie?

Problemy użytkowników platformy cyfrowej Sky są spowodowane najprawdopodobniej aplikacją stacji Channel 4. Skarżą się na nią do  brytyjskiego odpowiednika Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji – Ofcom. Aplikacja jest krytykowana również za niewygodną nawigację i sposób wyświetlania reklam.

Brytyjski serwis cordbusters.co.uk zaleca, by zamiast niewygodnego odłączania telewizora od prądu, skorzystać z aplikacji BBC iPlayer. Odtworzenie w niej treści nawet na kilka sekund sprawi, że aplikacja Channel 4 zostanie usunięta z pamięci podręcznej. W ten sposób nie ona będzie w systemie jako ostatnia używana i jej błędy nie będą miały wpływu na włączanie telewizora.

Źródło: Wirtualne Media

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...