Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Telefon zapłonął i trzeba było ewakuować szkołę

W plecaku jednego z uczniów zapłonął telefon. Ponad 350 osób zostało ewakuowanych. Do zdarzenia doszło w szkole podstawowej w Trąbkach Wielkich w powiecie gdańskim. Po akcji ewakuacyjnej kilkanaście osób skarżyło się na dolegliwości.

4 października 2023 r. do nietypowego zdarzenia doszło w szkole podstawowej w Trąbkach Wielkich w powiecie gdańskim. Trzeba było ewakuować 350 osób – w tym 341 uczniów i uczennic- z powodu telefonu, który zapłonął w plecaku jednego z uczniów. Powodem pożaru była bateria w telefonie.

Na miejscu pojawiły się cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Także zespoły ratownictwa medycznego miały co robić, bo chociaż nikt nie został poparzony, to kilkanaście osób skarżyło się na bóle głowy i ogólne złe samopoczucie. Było to prawdopodobnie wynikiem dużego zadymienia.

– Dzieci i pracownicy szkoły wrócili do obiektu. 18 dzieci źle się poczuło, obecnie przebywają w sali wyznaczonej przez dyrektora szkoły i oczekują na rodziców – poinformował bryg. Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku po przeprowadzonej akcji.

Pomocy medycznej udzielano w tymczasowym punkcie pomocy, którym stała się jedna z sal. Część dzieci wymagała jednak dalszej pomocy i wizyty w szpitalu w celu przeprowadzenia badań.

Nie wiadomo, dlaczego telefon zapłonął i co było bezpośrednią przyczyną jego awarii. Z uwagi na to, że zapłonął w plecaku w szkole, stał się zagrożeniem dla wielu osób.

Źródło: zawszepomorze.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

E-Doręczenia – termin wprowadzenia przesunięty

Ministerstwo cyfryzacji zmieniło termin wprowadzenia e-Doręczeń. Organy administracji rządowej, jednostki samorządu terytorialnego, adwokaci czy...

Czy asystenci głosowi przestaną być potrzebni? Co ich zastapi?

Asystenci głosowi mieli ułatwiać korzystanie ze sprzętu, ale obecnie nie są oni tak „smart”,...

Rzecznik MŚP pochyla się nad kosztami raportowania ESG

Od początku tego roku obowiązuje dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). Wprowadziła ona nowe...

Zakopiański Zjazd MiŚOT oczami uczestników

Minęły dwa tygodnie od Zjazdu MiŚOT w Zakopanem. Był to czas na podsumowanie wydarzenia....