Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Spółka IT debiutuje na GPW

5 października 2023 r. to dzień debiutu na GPW spółki XPlus. Przeniesie się ona na rynek główny z NewConnect. To ósmy tegoroczny debiut na giełdzie.

Obszarem, na jakim działa spółka XPlus są technologie w tym wdrażanie i utrzymywaniem systemów IT. W maju 2008 r. spółka pojawiła się na NewConnect z kursem odniesienia w pierwszej sesji 0,1 zł. Już pod koniec pierwszego dnia notowań miała kurs 0,34 zł.

Maksymalny kurs XPlus odnotował wiosną 2021 r. – 5 zł. Obecnie akcje wyceniane są na około 1,65 zł. Daje to kapitalizację rynkową na poziomie 111 mln zł. Natomiast na podstawie kursu akcji z rynku NewConnect z ostatnich trzech miesięcy, które poprzedzały złożenie wniosku o dopuszczenie na rynek główny, wartość firmy to prawie 106 mln zł.

W prospekcie emisyjny można przeczytać:

Zarząd zamierza pozyskać wpływy netto z emisji akcji nowej emisji w ramach oferty na poziomie około10-15 mln zł. Z pozyskanych środków 7- 9 mln zł spółka zamierza wykorzystać na realizację celów związanych z drugim obszarem strategicznym – „innowacja i automatyzacja”, 2-4 mln zł na cele związane ze skalowalnością działalności, a 1-2 mln zł na trzeci obszar strategiczny związany z działaniami ukierunkowanymi na satysfakcję klientów i pracowników.

W prospekcie emisyjnym jest także informacja o planach przeprowadzenia oferty publicznej, która ma pojawić się na przełomie listopada i grudnia 2023 r. W ofercie publicznej dostępna będzie sprzedaż do 7 150 tys. istniejących akcji. Zostanie też wyemitowanych do 5 400 tys. nowych walorów serii F.

Zgodnie z prognozami przedstawianymi przez spółkę przewidywany jest stabilny wzrost rynku, ze skumulowaną roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 6-10 proc. w perspektywie najbliższych 5-7 lat.

Źródło: parkiet.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Wyciek danych z laboratorium ALAB może dotyczyć nie tylko jego klientów. Jak sprawdzić, czy nasze dane są bezpieczne?

Wyciek danych z laboratorium ALAB zatacza coraz szersze kręgi. Jak podaje NASK problem może...

ZUS chce mieć prawo kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek. Rzecznik MŚP interweniuje

Po raz kolejny ZUS postanowił przyznać sobie prawo do kwestionowania wysokości podstawy wymiaru składek...

Energia geotermalna Google’a

Google dzięki geotermalnej elektrowni dostarcza bezemisyjną energię elektryczną do sieci w Nevadzie. Firma jest...

KoalaTel gotowa do wdrożenia

KoalaTel to kolejny projekt Grupy MiŚOT mający podnosić konkurencyjność małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych....